Liigu otse sisu juurde

Projekt “CycleUp!” otsib loomingulist juhti ja loomenõukogu liikmeid

Goethe instituut Prahas otsib Loov Euroopa projekti "CycleUp!" loomingulist juhti ja loomenõukogu liikmeid perioodiks 01.06.2023 kuni 28.02.2027. 

Tartu Raeplats.
Foto: Mana Kaasik
20. apr. Kaidi-Lisa Kivisalu

Projekti eesmärk on kutsuda kunstnikke ja laiemat avalikkust kunsti, kultuuri ja jätkusuutlikkuse teemasid käsitlema residentuuride, avaliku ruumi kunstiliste sekkumiste ja kogukonna tegevuste kaudu. Projekti tegevused toimuvad muu hulgas Saksamaal, Tšehhis, Slovakkias, Poolas ja Eestis (Tartus).

Loominguline juht

Loomingulisel juhil on keskne roll projekti üldise kunstilise visiooni väljatöötamisel. Ta teeb tihedat koostööd loomenõukoguga, et luua kunstiline ning jätkusuutlikkuse ja kaasamise raamistik, mis on kooskõlas projekti eesmärkide ja väärtustega. Lisaks vastutab ta kunstnike tegevuste, kunstiteoste valimise, kunstiliste sekkumiste, näituste ning sündmuste eest.

Ametikoht on tasustatud ja kõik reisikulud perioodi jooksul kaetakse.

Töökoormus: hinnanguliselt kolm tundi kuus.

Loe lähemalt ametikohast siit.

Loomenõukogu liige

Loomenõukogu liikmed aitavad jälgida projekti kõiki kunstilisi ja kultuurilisi aspekte. Nad teevad tihedat koostööd loomingulise juhiga, et töötada välja kunstiline, jätkusuutlikkuse ja kaasamise raamistik, mis ühtib projekti eesmärkide ja väärtustega.

Lisaks toetavad nad kunstnike tegevuste, kunstiteoste valimise, kunstiliste sekkumiste, näituste ning sündmuste eest.

Ametikoht on tasustatud ja kõik reisikulud perioodi jooksul kaetakse.

Töökoormus: hinnanguliselt kaks tundi kuus.

Loe lähemalt ametikohast siit.

Kandideerimine

Sobiv kandidaat on motiveeritud ja kogenud kuraator või loovisik, kes on eelistatavalt keskendunud kaasaegsele kunstile. Samuti on oluline hea inglise keele valdamine kõnes ja kirjas, teiste keelte oskus tuleb kasuks. Kandidaat peab olema mõne partnerriigi (Saksamaa, Tšehhi, Slovakkia, Poola või Eesti) elanik.

Saada oma sooviavaldus digitaalsel kujul koos nõutavate dokumentidega (motivatsioonikiri, CV) saksa või inglise keeles PDF-vormingus aadressile [email protected].

Kandideerimise tähtaeg on 19. mai 2023. Tööle asumise aeg 2023. aasta juuni.