Liigu otse sisu juurde
Toimunud sündmus
E 10. juuni 2024

Linnupesade sari: rahvuslindude ekskursioon

18:00 - 19:00

Tartu linn | Tartu Ülikooli loodusmuuseum

  • näitus/muuseum
  • Põhiprogramm

Tasuta

Registreeru telefonil 737 6076 või e-posti aadressil [email protected]

Info

Linnupesade sarja kuuluvad Inge Kuke ekskursioonid rahvuslindest. Ekskursioonid toimuvad 10. juunil kell 18 ning 11. juunil kell 16 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum on ainuke koht Eestis, kus saab oma silmaga näha niivõrd suurt hulka maailma eri nurkadest pärit linde, kelle seast otsime välja 15 rahvuslinnu staatusesse tõstetud lindu ja kuulame nende häälitsusi. Saame teada, miks algatati rahvuslindude valimine ning kuidas valisid erinevad riigid omale rahvuslinde. Uurime loodusmuuseumi vitriinides peamiselt Euroopa riikide rahvuslinde ja püüame ära arvata miks just üks või teine lind on tõstetud rahvuslinnu staatusesse.

Ekskursiooni viib läbi peaspetsialist Inge Kukk. Ta töötab Tartu Ülikooli loodusmuuseumi näituste ja loodushariduse osakonnas juba kümme aastat, kus tema ülesandeks on olnud püsiekspositsiooni väljapanemine ning muuseumi ajalooga seotud näituste ja trükiste koostamine.

„Olles kunstiajaloo ja ajaloo taustaga, on mulle huvi pakkunud muuseumi ajaloo või eksponaatidega seotud „valgete laikude“ kõrvaldamine. Loodusmuuseumi eksponaadid ei pea tutvustama mitte ainult ühe või teise liigi paiknemist eluslooduse süstemaatikas, vaid külastajat huvitab ka eksponaatide sattumine muuseumisse – nendega seotud tõepärased või legendilaadsed lood, mille väljaselgitamine on mullegi huvitav,“ sõnas Inge Kukk.

Rahvuslindude ekskursioonid toimuvad 10. juunil kell 18 ja 11. juunil kell 16. Osavõtt on tasuta. Eelnevalt tuleb registreeruda telefonil 737 6076 või e-posti aadressil [email protected].

Linnupesade sari kuulub Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivali loovprogrammi, mis on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Korraldaja

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Asukoht

Vanemuise 46, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki