Liigu otse sisu juurde
Toimunud sündmus
L 8. juuni

Linnujämm

19:00 - 20:30

Tartu linn | Emajõe Lodjakoda

  • kirjandus
  • muusika
  • muu
  • Põhiprogramm

Info

Linnujämm on rahvusvaheline kontsert, kus muusikud ja luuletajad esitavad lindudest inspiratsiooni saanud debüütloomingut – olgu selleks linnulaulu tõlgendus sõnades või muusikas, linnuga seotud rahvapärimusest saadud impulss või isiklik elamus.

Linnujämm innustab tähelepanu pöörama lindudele ja linnaloodusele. Ajalooliselt on looduse väärtustamine käinud käsikäes pärimuskultuuriga – kirjanikud ja muusikud on lindudest, nende olekust ja eluviisist rohkelt inspiratsiooni ammutanud. Ka tänapäeval on oluline sillata loodushoidu ja looduse mitmekesisuse väärtustamist kaasaegsete kunstivormide, stiilide ja loomepraktikatega.

Linnujämmile tulevad kokku muusikud ja luuletajad, kes loovad konkreetse linnuliigi laulust inspireerituna oma muusikalise nägemuse või poeetilise sõnateose, mis tõlgendab või tõukub mõnel muul viisil ette antud linnulaulu salvestusest.

Kultuuripealinnast inspireerituna on tõlgendatavateks linnuliikideks valitud rahvuslinnud: eestlaste suitsupääsuke, inglaste punarind, norralaste vesipapp, soomlaste laululuik, hispaanlaste ibeeria kääpakotkas. Lisaks interpreteerivad artistid ööbikut, ronka ja Eesti aasta lindu kägu.

Lavale astuvad muusikud Ott Lepland (EE), David Rothenberg (US), Daahoud Salim (ES), duo Maarja Soomre ja Maili Metssalu (EE), kammerkoor SoLeMiJo (EE) ning kirjanikud Doris Kareva (EE), Penny Boxall koos löökpillimängija Jane Boxalliga (GB), Ville Hytönen (FI), Øyvind Rangøy (NO). Häälutusluulet esitab Roomet Jakapi (EE) ja toetava helipanoraami loob muusik Taavi Tulev (EE).

Linnujämm toimub 8. juunil kell 19 Tartu Lodjakojas. Kontsert kestab 90 minutit. Sissepääs pool tundi enne algust.

Linnujämm on osa Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivalist, mis toimub 5.–15. juunini ja kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Festivali ja Linnujämmi kontserti korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed. Linnujämmi toetavad SA Tartu 2024, Eesti Kultuurkapital ja Hispaania kultuuri internaliseerimise programm (PICE).

Tegu on avaliku üritusega. Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

Piletid saadaval Piletilevis.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Korraldaja

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Asukoht

Ujula 98, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki