Liigu otse sisu juurde
Toimunud sündmus
R 5. juuli 2024

Dongbin Lee performance: „Hüljatuse kajad: tarbimise varjatud kulud“

19:30 - 20:00

Tartu linn | Tartu Kunstimaja

  • teater
  • muu
  • Põhiprogramm

Tasuta

Info

Kunstnik Dongbin Lee (KR/EE) performance: „Hüljatuse kajad: tarbimise varjatud kulud“ („Echoes of Neglect: The Hidden Cost of Consumption“)

„Hüljatuse kajad: tarbimise varjatud kulud“ on kriitiline performance tükk, mis käsitleb inimeste tarbimisharjumuste keskkonnamõju, eelkõige taaskasutuse ja jätkusuutlike tavade eiramise näol. Kunstnik rakendab lühietenduses igapäevaseid objekte ja materjale, näiteks paberit, plastikut ja taaskasutuses külmkappi, et sümboliseerida jäätmete hävitavat mõju looduslikele ökosüsteemidele. Jõuliste visuaalsete metafooride ja sümboolsete kujutiste abil illustreerib autor, kuidas hoolimatus ringlussevõtu suhtes aktiivselt soodustab keskkonnakahjustusi.
Teose eesmärk on äratada mõtteid ja innustada pöörduma säästlikuma eluviisi suunas, esitledes selleks järsku kontrasti taaskasutatavate materjalide ilu ning eiramisest tuleva kahjulikkuse vahel.

Performance on osa kunstinäituse „Jää mind vaatama“ avaüritusest.
„Jää mind vaatama“ on algatus, mille eesmärk on suurendada meie empaatiavõimet ja teadlikkust maailma kõige külmema entiteedi jää suhtes. Üleeuroopaline projekt on osa Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 ametlikust programmist ja esitleb uusi viise, kuidas kaasa rääkida inimtekkelise kliimakriisi tagajärjel toimuva polaar- ja liustikujää katastroofilise kiirusega kadumisest.

Korraldaja

MTÜ Eesti-Saksa Kunstikoostöö, roam projects e.V.

Asukoht

Vanemuise 26, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki