Liigu otse sisu juurde

Pressipäev

Kutse pressipäevale

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 avalikustab tiitliaasta programmi

Neljapäeval, 19. oktoobril täpselt sada ööd ja päeva enne Euroopa kultuuripealinna avatseremooniat teeb Tartu 2024 avalikuks enam kui tuhande sündmusega tiitliaasta programmi. Tuleva aasta sündmustelt kergitab saladuseloori vaatemänguline etendus „Sada ööd ja päeva Ellujäämise Kunstideni” Tartu Aparaaditehase loomelinnakus.

Lavale astuvad Alika Milova, Mari Kalkun, Maris Pihlap, ekstreemsportlased, akrobaadid, tantsijad ja paljud teised, kelle uudislooming moodustab vaatemängulise terviku tuleva aasta Euroopa kultuuripealinna projektidest Tartus ja Lõuna-Eestis. Kontserdi annab tuntud üllatusesineja, kes esitab värskelt valminud kultuuripealinna tunnuslugu.

Õhtut juhib tehisintellektist oraakel, kes jutustab terve aasta Tartus ja Lõuna-Eestis vältava Euroopa kultuuripealinna programmi loovkontseptsiooni Ellujäämise Kunstide lugu – need on teadmised, oskused ja väärtused, mis aitavad meil tulevikus paremini elada.

Kutsume ajakirjanikke ja meediaesindajaid pressipäevale ja etendusele.

Muusikafestival Aparaaditehases

Pressikonverents

Pressikonverents toimub neljapäeval, 19. oktoobril kell 12–13 Tartus Aparaaditehases Kolmes Tillis aadressil Kastani 42. (Rahvusvaheline pressikonverents toimub 14–15.)

Euroopa kultuuripealinna programmist kõnelevad ning ajakirjanike küsimustele vastavad Tartu 2024 loovjuht Kati Torp, Tartu 2024 juht Kuldar Leis ja Tartu linnapea Urmas Klaas. Kohal on erinevate kultuuripealinna projektide esindajad. Kohtumist modereerib Eeva Esse-Sõõrumaa.

Pressikonverentsi järel on võimalik meediaesindajatel küsida lisa ja teha kõneisikutega intervjuusid. Erikokkulepete osas palun võtke eelnevalt ühendust [email protected].

Tartu 2024 ei kanna pressikonverentsi üle veebis.

Tartu 2024 programmi avalikustamise päeva vältel on Aparaaditehases Kolme Tilli salabaaris tagatud ajakirjanikele tööruum/kohvik. Olemas on kiire internetiühendus, pistikud, kohv, snäkid jms. Ruum on turvatud. Sissepääs pressikaardiga.

Peale pressikonverentsi

Kell 15.30–17.00 – Õllemaailma elamuskeskuse külastus (akrediteering)

Peale pressisündmust kell 15.30–17.00 on ajakirjanikud (sh rahvusvahelised ajakirjanikud) oodatud külastama A. Le Coqi äsja avatud Õllemaailma elamuskeskust (Laulupeo pst 15, Tartu), mis tutvustab tuhandete aastate pikkust õllekultuuri lugu.

Muuseumi südameks on linna sümbolina tuntud ja terviklikult säilinud ajalooline linnasetorn, mis on üks haruldasemaid tööstusehitisi Euroopas. Peale omanäolise arhitektuuri leiame Õllemaailmas põnevaid seadmeid ja interaktiivseid eksponaate, kuulame legende ja degusteerime erinevaid maitseid. Muuseumi külastame giidiga.

Aparaaditehasest elamuskeskusesse ja tagasi liigume Tartu 2024 transpordiga.

A. Le Coq on Tartu 2024 peatoetaja.

Kell 17.00–19.00 – Tänusündmus (akrediteering)

Meediaväljaannete esindajad on oodatud osalema kell 17–19 Aparaaditehases Gutenbergi klubis toimuval tänusündmusel. Kultuuripealinna kunstiline toimkond teeb kummarduse Tartu 2024 programmi projektide loojatele ja eestvedajatele.

Tänusündmusel maalib kunstnik ja meediagrafitist Kiwa AI-tarkvaraga kultuuripealinna programmi sündmustest inspireeritud uue teose. Kunsti valmimist saab jälgida reaalajas laes rippuvatelt ekraanidelt. Sündmuse lõpuks ilmub digikunst osalejate nutitelefoni. Teos tuleb saadavaks ka kunstniku signeeritult füüsilisel kujul.

Kell 19.00–21.00 – Etendus „Sada ööd ja päeva Ellujäämise Kunstideni” (avalik)

Kell 19.00 algab Aparaaditehased meelelahutuslik etendus „Sada ööd ja päeva Ellujäämise Kunstideni”, mis moodustab vaatemängulise terviku tuleva aasta kultuuripealinna projektidest Tartus ja Lõuna-Eestis. Lavale astuvad Alika Milova, Mari Kalkun, Maris Pihlap, ekstreemsportlased, akrobaadid, tantsijad ja paljud teised.

Programmi avalikustamise õhtut juhib tehisintellektist oraakel, kes jutustab terve tiitliaasta vältava programmi loovkkontseptsiooni Ellujäämise Kunstide lugu. Õhtu võtab kontserdiga kokku tuntud artist, kes esitab Tartu 2024 tunnuslugu.

Kell 21 – Tartu 2024 ametlik vastuvõtt (akrediteering)

Meedia esindajad on oodatud koos Euroopa kultuuripealinna programmiloojatega kell 21.00 Aparaaditehases Gutenbergi klubis algavale ametlikule vastuvõtule. Pidulik tordilõikamine, lühikõned. Plaate keerutavad tuntud Tartu 2024 saadikud, nende seas Jalmar Vabarna ja Adeele Jaago.

Vastuvõttu toetab Tartu 2024 suurtoetaja Top Auto.

Kell 21 – Kolm Tilli x Tartu 2024 avalik järelpidu

Meediaesindajad koos linnarahvaga on oodatud Tartu 2024 järelpeole Aparaaditehases tänavatoidurestorani Kolm Tilli.

Transport

Tartu 2024 organiseerib ajakirjanikele Tallinn–Tartu–Tallinna suunal transpordi Lux Expressi bussiga. Palume pressisündmus(t)el osalevatel ajakirjanikel märkida registreerimislehel transpordivajadus. Kogume info kokku ning anname transpordiühendusese detailidest teada. Eesmärk on teha liikumine võimalikult mugavaks.

Lux Express on Tartu 2024 toetaja.

Küsimused ja meediasoovid

Küsimuste ja meediasoovidega palun pöörduge:

Armas Riives
Pressiesindaja | Press Officer
+372 5625 8385 | [email protected]
SA Tartu 2024 | Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024