Liigu otse sisu juurde

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 avamise külaliste programm

Programm

26. jaanuar

15:00 Uksed Vanemuise kontserdimajas

  • Vanemuise 6

16:00-18:00 Vastuvõtt Vanemuise Kontserdimajas

  • Muretu sissepääsu tagamiseks palume saabuda hiljemalt 15:30
  • Riietus: päevane ülikond
  • Aadress: Vanemuise 6

19:00-20:00 Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 avamine Emajõe ääres

Asukoht: Vabaduse puiestee ääres

20:30-21:30 Meelelahutuslik rongkäik Vabaduse puiesteelt Eesti Rahva Muuseumisse

21:00-02:00 Ametlik Tartu 2024 järelpidu Eesti Rahva Muuseumi ees (A-sissepääs, tasuta)

Aadress: Muuseumi tee 2

21:00-02:00 ÖÖ24 Eesti Rahva Muuseumis (piletiga)

NB! Tartu 2024 ametlik järelpidu toimub Eesti Rahva Muuseumi A-sissepääsu ees ja on tasuta. ERMis sees toimuv ÖÖ24 on Eesti Rahva Muuseumi korraldatud piletiga pidu. Meie kutse kehtib Tartu 2024 ametlikule järelpeole ERMi A-sissepääsu ees.

*21.00-… Avatud vinoteek Vint 

Aadress: Ülikooli 7

*Oleme broneerinud vinoteek Vindi (Ülikooli 7) meie külalistele 26. jaanuari õhtul. See on hea koht, kus kohata teisi Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 sõpru, leida uusi tuttavaid ja tähistada tiitliaasta algust. Sissepääsu Vinti tagab Vanemuise kontserdimajast saadud käepael.

 

Programmis võib esineda muudatusi. 

 

 

Kõrvalprogramm

Avanädalal toimub üle Lõuna-Eesti mitmeid teisigi sündmusi, millest osa saada. Rohkem infot siin.

Registreerimine

Registreerimine on lõppenud. Kui Teie plaanides midagi muutub, palun andke sellest märku esimesel võimalusel aadressil [email protected] 

Transport ja liikumine linna sees

26. jaanuaril on liiklus ja parkimine Tartus piiratud. Soovitame Teil nii Tartusse kui ka Tartus sees reisida ühistranspordiga.

Tartu 2024 suurtoetaja Lux Express sõidutab külalisi kultuuripealinna mugavalt nii Eesti kui ka piiritagustest suurematest keskustest ning ka otse Tallinna ja Riia lennujaamade bussiterminalidest. Osta pilet ette ära, et saaksime planeerida vajadusel lisaväljumisi olemasolevatele liinidele, et kõik inimesed jõuaksid õigel ajal pidustustele! Osta pilet: luxexpress.eu.

Autoga tulles jaga sõitu pere või sõpradega. Tartu parkimistasude ja parklate kohta leiad info linna kodulehelt. ERMi juures on avatud A-parkla (ajutiselt suletud 26.01 kell 19.00-21.30), C-parkla ja Tartu Lumepargi parkla.

Lähimad invaparklad Raekoja platsile asuvad raekoja hoone taga, Magistri tänaval ja Tartu Turuhoone juures (parkimisalade kaart). Ole palun valmis esitama puudega inimese sõiduki parkimiskaarti.

ERMis asuvad inva-parkimiskohad A-parklas. Parklasse pääseb puudega inimese sõiduki parkimiskaardi alusel. Rongkäigu ajal võib parklasse pääsemine olla ajutiselt takistatud.

17.–26. jaanuarini on liikluskorralduse muudatused Kaarsillal, Vabaduse puiesteel, Atlantise ümbruses ja teekonnal Raekoja platsist ERMi juurde. Liiklusinfo leiad Tartu linna kodulehelt.

Lähimad rattaparklad Raekoja platsile asuvad Poe tänaval, Küüni tänaval ja Tartu Kaubamaja ees. ERMi juures on rattakohad A-parklas. Tartu rattaringluse kohta leiad rohkem infot siit.

26. jaanuaril on Tartu linnaliini bussidega sõitmine kõigile inimestele tasuta! 26. jaanuaril 21.00-02.00 sõidab igal täistunnil linnaliini buss ERMi ja kesklinna vahel.

Ilm

Pidage meeles, et avatseremoonia toimub Emajõe ääres 19.00-20.00. Palun riietuge vastavalt ilmale!

Ligipääsetavus

Meie eesmärgiks on tagada kõigile osaleda soovivatele inimestele võrdsed võimalused. Alt leiate sündmuskoha kaupa lokatsioonide ja sündmuste ligipääsetavuse info.

Juhul, kui Teil on erivajadus, siis püüame Teile tagada kohandatud tingimused. Lisaküsimuste puhul palume kirjutada meiliaadressile [email protected]. Erivajadustest palume meile teada anda esimesel võimalusel.

Keskkonnahoidlik kultuurikorraldus

Keskkonnahoidlik kultuurikorraldus on meile südamelähedane teema ja meie põhimõtetega on kõigil võimalik tutvuda siin. Meil on ka Teile mõned näpunäited, kuidas oma külastuse ökoloogilist jalajälge vähendada.

  • Avamispidustustele võta kaasa oma tops, millesse mugavalt soovi korral osta sooja jooki. Kohapeal on Ringo topside süsteem. Korduskasutatavaid topse saab tagastada telki või ise Ringo kollasesse konteinerisse.
  • Kogume sündmusel jäätmeid liigiti – segaolme, bio, pakend ja taara. Palun aita meil seda teha – jälgi juhiseid ja tegutse.
  • Aitäh juba ette, kui tuled sündmusele jalgsi, rattaga, ühistranspordiga või jagad autot pere ja sõpradega!

Kontakt

Kõik küsimused ja täpsustused on oodatud aadressile [email protected] või telefoni teel +372 5343 7911.