Liigu otse sisu juurde

POMMUUDIS: Kultuuripealinna staariparaad sai täiendust selle artisti näol

Muusikaartist KÄQ (esimene aprill)

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 kuulutas välja uue suurartisti oma programmis. Sageli suurlinnades tuuritamise asemel pisemaid kontsertpaiku eelistav KÄQ teeb Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 raames Tartus ja Lõuna-Eestis eksklusiivseid etteasteid sel kevadel ja suvel. 

Eesti muusikamaailma kukkuv täht KÄQ naaseb oma palavalt oodatud tuuriga “QQ”, kus esitab oma samanimelise albumi materjali. Värskelt Eesti muusikaauhindade ornitoloogiaühingu aasta alternatiibalbumi pälvinud lõõritaja repertuaarist ei jää välja ka raadiohitid “Tiivaripsutus” ja “Nokaut.”

Kalju Kajakas Tibulinnud Managementist rääkis, et tavapäraselt tähelepanu vältiv ja oma privaatsust hindav artist on väga valiv oma etteastete osas. Kuid Euroopa kultuuripealinna laval esinemise kutset ei saanud eirata.

“Teame seda, et KÄQ saabumist ootavad pikisilmi tuhanded lõunaeestlased, kes selle hea uudise peale oma taskuid juba müntide ja sularahaga täidavad. Kõik on ju kuulnud, et kel raha taskus KÄQ esinemise ajal, sel on kogu aasta palju raha,” selgitas Kajakas rõhutades, et taskus tuleb münte kõlistada, et raha jätkuks.

Alternatiib staar KÄQ võib olla aprillinali, kuid Linnujämm ei ole! Linnujämm on rahvusvaheline kontsert, kus muusikud ja luuletajad esitavad lindudest inspiratsiooni saanud debüütloomingut – olgu selleks linnulaulu tõlgendus sõnades või muusikas, linnuga seotud rahvapärimusest saadud impulss või isiklik elamus.

Kultuuripealinnast inspireerituna on tõlgendatavateks linnuliikideks valitud rahvuslinnud: eestlaste suitsupääsuke, inglaste punarind, norralaste vesipapp, soomlaste laululuik, hispaanlaste ibeeria kääpakotkas. Lisaks interpreteerivad artistid ööbikut, ronka ja Eesti aasta lindu kägu.

Lavale astuvad muusikud David Rothenberg (US), Daahoud Salim (ES), duo Maarja Soomre ja Maili Metssalu (EE), kammerkoor SoLeMiJo (EE) ning kirjanikud Doris Kareva (EE), Penny Boxall koos löökpillimängija Jane Boxalliga (GB), Ville Hytönen (FI), Øyvind Rangøy (NO). Häälutusluulet esitab Roomet Jakapi (EE) ja toetava helipanoraami loob muusik Taavi Tulev (EE).

Linnujämm toimub 8. juunil kell 19 Tartu Lodjakojas. Uuri lähemalt siit: tartu2024.ee/programm/linnujamm