Liigu otse sisu juurde

Peaasi ajab naerma!

Loome toetava ja hooliva vaimsest tervisest rääkimise kultuuri ning teeme keerulised teemad naeru abil kergemaks.

Lugu

Iga neljas inimene kannatab oma elu jooksul vaimse tervise mure tõttu. Hoolimata sellest, et vaimse tervise probleemid on nii tavalised, ei julge me neist sageli rääkida, sest kardame hukkamõistu. Sellepärast leiamegi, et pea peaks olema peaasi ning oma vaimse tervise eest hoolitsemine võiks olla elu loomulik osa. Nagu hammaste pesemine, söömine – või naermine.

Elamus

Peaasi ajab naerma! See on meie viis teha suur ja raske teema kergemaks.
Teekond algab vaimse tervise kohvikutega. Selle lihtsa ja sooja ettevõtmisega näitame, et vaimne tervis on tavaline ja igapäevane teema, millest võib rääkida bussis, poejärjekorras või kohvitassi taga. Osalejad saavad sisukalt vestelda nii tuttavate kui võõrastega – täpselt nii, nagu endale mugavam tundub.
Neid, kes vajavad vaimse terviste toetamiseks mängulisemat lähenemist, ootab improteatri harrastusgrupp. Rakendusteatri formaadis saab nii nalja kui sisu ning seal saavad end avada noored ja vanad. Koos mängime nähtamatud mured ja lahendused kuuldavaks ning nähtavaks.

Inspiratsiooni ja toetavalt nalja heitmist saab õppida ka Kinoteatri eestvedamisel – esmalt nalja kirjutamise kursusel ning seejärel väiksematel Lõuna-Eesti lavadel esinedes. Ära karda enda murega üksi jääda: oma lugusid jagavad huumorivõtmes ka Eesti ning välismaa professionaalsed püstijalakoomikud. Vaimne tervis puudutab ju meid kõiki.

Mõju

Seome kokku teadusliku lähenemise, teatri, kogukonna toe ja vaimse tervise oskuste õppe. Nii muudame hoiakuid ja käitumist üksikisiku ja kogukondade tasandil hoolivamaks nii Eestis kui Euroopas. Loome mure jagamise ja üksteise toetamise kultuuri. Tule, räägi oma lugu ja naera terviseks!

Arevuse töövihik laual.