Liigu otse sisu juurde
27. jaan. - 28. dets.

Peaasi ajab naerma!

10:00

Tartu linn | Alexela Loomelava

  • teater
  • muu
  • Põhiprogramm
15 - 50 €

Info

Toetava ja hooliva vaimsest tervisest rääkimise kultuuri edendamiseks kutsutakse ellu vaimse tervise kohvikud, improkomöödia harrastusgrupid ning stand-up etendused. Oma vaimse tervise lugu jagavad laval nii professionaalid kui kohalikud inimesed. Üheskoos mängitakse nähtamatud mured ja lahendused kuuldavaks ja nähtavaks.

Vaimne tervis on oluline osa meie elust. Ent vaimse tervisega seotud mured on tihti nähtamatud ning häbimärgistatud. Sageli kogetakse valehäbi ning ei julgeta tunnistada probleemi olemasolu, rääkimata abi palumisest.
Peaasi ajab naerma! projekti eesmärk on luua Eestisse toetav ja hooliv vaimsest tervisest rääkimise kultuur.
Teekond algab vaimse tervise kohvikutega. Selle lihtsa ja sooja ettevõtmisega näitame, et vaimne tervis on tavaline ja igapäevane teema, millest võib rääkida bussis, poejärjekorras või kohvitassi taga. Osalejad saavad sisukalt vestelda nii tuttavate kui võõrastega – täpselt nii, nagu endale mugavam tundub.
Neid, kes vajavad vaimse terviste toetamiseks mängulisemat lähenemist, ootab improteatri harrastusgrupp. Rakendusteatri formaadis saab nii nalja kui sisu ning seal saavad end avada noored ja vanad. Koos mängime nähtamatud mured ja lahendused kuuldavaks ning nähtavaks.
Inspiratsiooni ja toetavalt nalja heitmist saab õppida ka Kinoteatri eestvedamisel – esmalt nalja kirjutamise kursusel ning seejärel väiksematel Lõuna-Eesti lavadel esinedes. Ära karda enda murega üksi jääda: oma lugusid jagavad huumorivõtmes ka Eesti ning välismaa professionaalsed püstijalakoomikud. Vaimne tervis puudutab ju meid kõiki.
Projekti Peaasi ajab naerma! aitavad ellu viia:
MTÜ Kinoteater
Ruutu10
Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga
Briti Nõukogu

Projekt „Peaasi ajab naerma!“ on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG

Korraldaja

Peaasi

Asukoht

Narva maantee 2, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Alamsündmused

Vaata veel

Vaata kõiki