Liigu otse sisu juurde

Osale Euroopa noorte muusikafestivalil MusiColours

Veszprém ja Balaton-Bakony piirkond Ungaris kannavad 2023. aastal Euroopa kultuuripealinn tiitlit. Sellega seoses kutsuvad nad Euroopa noorte muusikafestivalile MusiColours. Festivali korraldavad Ungari Muusikakoolide Liit ja Veszprémi Muusikakool. Eelregistreerimine kestab 31. augustini, lõplik registreerimine 31. detsembrini.

Koor tantsib kirikus laval.
30. aug. Kaidi-Lisa Kivisalu


Foto: Mana Kaasik

Festival toimub 2023. aastal 27.–31. maini Veszprémi linnas ja selle lähiümbruses. Festivalist on kutsutud osa võtma kõik noorte muusikakollektiivid, koorid, ansamblid, kus on liikmed vanuses 12-25. Žanri poolest võib esindatud olla džäss, pärimusmuusika, kaasaegne muusika, popmuusika, maailmamuusika või ükskõik milline muu muusikastiil.

Osavõtval kollektiivil on festivali jooksul vähemalt 2 kontserti erinevates paikades. Kokku on festivalil 12 lava, millest 7 on kesklinnas ja veel 5 Balatoni järve ääres. Kõikide lavade suurus on min. 10x12m, lavad on katusega, on nii sise- kui välilavasid.

Festival pakub lavasid, tehnilist varustust ja meeskonda, helivõimendust, kontsertite reklaami ja õhtust programmi.

Majutuskohti on kolmes kategoorias: laagrid, (noorte) hostelid ja hotellid, mis tähendab, et ka registreerimistasusid on 3 kategoorias ja kategooriate vahel on võimalik valida kuni kohti jätkub.

Õhtuti pakuvad korraldajad programmi festivali peaalal, kus esinejatel on võimalik omavahel kohtuda ja koos mõnusalt aega veeta. Samuti pakuvad nad huvitatud gruppidele põnevat lisaprogrammi nendeks päevadeks, kus kontserti ei toimu.

Osalejad maksavad registreerimistasu, mis katab majutuse, toitlustuse ja õhtuse programmi kulud. Registreerimistasu tehakse teatavaks septembris ja pärast seda avatakse registreerimine. Kuni 31. augustini on huvilistel võimalik osavõttu ka eelregistreerida. Lõplik regisreerimine 31. detsembrini.

Eelregistreerunud grupid saavad ametliku registreerimise avamise kohta e-posti teel ka meeldetuletuse.