Liigu otse sisu juurde

OPEN CALL kultuurikorraldajatele ja kunsti kaudu muutuste loojatele — kandideeri Euroopa kultuuripealinn Novi Sad 2022 School of Participation kursusele

12.-18. aprillil toimub Euroopa kultuuripealinn Novi Sad 2022 School of Participation kursus “Tee kunsti, mis loeb!”, kuhu on Tartust ja Lõuna-Eestist võimalik minna kahel huvilisel.

Tüdruk kõnnib Tartu 2024 maamärgil.
08. märts Kaidi-Lisa Kivisalu

Kursusest “Tee kunsti, mis loeb”

School of Participation kutsub osalema kõiki, kes on õppinud kunste või tegelevad keskkonna või poliitiliste kultuuriliste algatuste ja teiste kultuuriliste tegevustega. Lisaks kultuurikorraldajatele on kandideerima oodatud nii õpetajad, kunstnikud, teadlased, aktivistid kui ka vabatahtlikud.

Koolitus toob kokku Serbia kunstnikud ja aktivistid rahvusvaheliste praktikutega, et ühiselt arendada sotsiaalselt teadliku kunsti praktikaid. Õppimine toimub tegutsedes. See tähendab, et osalejatele avaneb võimalus viia ellu oma mõtteid Novi Sadis.
Koroonapiirangute lõdvenemise puhul toimub koolitus Novi Sadis. Piirangute karmistumise puhul jääb sündmus virtuaalseks.

Liz Pugh kollektiivi Walk the Blank produtsent: “Me soovime Novi Sadi kokku tuua 25 inimest, kes üheskoos avastaks uusi ideid, osaleksid ühisaktsioonidel inspireeritud oma huvidest ja samas laiendaksid oma Euroopa kultuurivõrgustikku. Kui Serbiasse reisimine ei ole võimalik, siis algavad koolituse veebiosad märtsis 2021, et rahvusvahelistel osalejatel oleks võimalus kohtuda koolitajatega ja üksteisega.“

„Shock Co-operative koolitajad näitavad, kuidas poliitilisest ja ökoloogilisest aktivismist tõukub suurt osa kollektiivsest loomingulisusest, mis vastandub tavapärasele arusaamale kunstist. Toetudes juhtumiuuringutele, mis sisaldavad Jugoslaavia ja post-Jugoslaavia kunsti praktikaid, esitleme performance kunsti kui meediumit ja tutvustame selle võimalusi rohujuure liikumiste tekitajana“ avas Liz Pugh koolituse sisu.


Eestvedajad: Shock Co-operative /MMC Led Art (Serbia) koostöös Walk the Plank (UK)
Koolituse ja reisi kulud katab SA Tartu 2024 kahele Tartu või Lõuna-Eesti kandidaadile.
School of Participationit toetab Euroopa Liidu Loov Euroopa programm, mida juhib Walk the Plank. Rahvusvahelised partnerid on: Plovdiv 2019, Bulgaaria; Novi Sad 2021; Serbia, uniT Graz, Austria; Kaunas 2022, Leedu; Coventry 2021, UK; ja teised partnerid Limerick City & County Council, Iirimaa; aRe, Yerevan, Armeenia; Tartu 2024, Eesti and Veszprem, Ungari.

Osalejate varasem tagasiside

“Õppisin austama kõikide seisukohti koosluues ja lisaks muutusin enesekindlamaks”
“Olen saanud uusi kontakte, mis on tulevaste ühiskondlike ettevõtmiste ja uute kogukonna projektide loomise puhul olulised.”

“Informatsioon ja teadmised, mida Walk the Plank-i meeskond edasi annab, on selgelt kümnendite pikkuse kogemuse ja läbimõeldud arengu tulemus. Leian, et koolitus oli hindamatu ja julgustaksin teisi saama osa sellisest ekspertiisist ja tööeetikast kui vähegi võimalik”.

“Mulle avaldas muljet see, kui demokraatlik kujundamise ja planeerimise protsess oli. Kõigil oli sõnaõigus, kõik ideed olid teretulnud ja lõpptulemus oli vahetuse ja koostöö tagajärg.”

Kuidas kandideerida?

Kandideerimiseks saada CV ja lühike enesetutvustus, mille vormi leiad siit.

Tähtaeg: 10. märts 2021


Kontaktisik ja kandideerimine: Triin Pikk, [email protected], +372 5340 7118
Kirja pealkirjaks märgi “Osalemine School of Participation koolitusel Novi Sad”.