Liigu otse sisu juurde

Norra Saatkond kolib sõbrapäeval Tartusse

Sõbrapäeval, 14. veebruaril kl 12:00-14:00 avab Tartu Raekoja platsil uksed pop-up Norra Saatkond. Saatkond tutvustab Tartuga koos 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna tiitliga pärjatud Bodø kultuuriprogrammi ja Norra kultuuri üldisemalt. Maitsta saab traditsioonilisi Norra vahvleid pruuni juustuga ja viktoriinis osalejatel on võimalus võita auhindu.

06. veebr.

Talvesild Norrasse on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmis 14. veebruaril aset leidev üritus, mis kulmineerub kl 19 Räpinas kontserdi ja piduliku õhtusöögiga. Põhiliselt Norrale puitmaju valmistava OÜ Hobbiton tootmishall muutub jazziklubiks, kus lavale astuvad Norra pianist Espen Berg, Eesti laulja Maria Väli ning Armeenia kontrabassimängija Ara Yaralyan. Toidusilla ehitab Pesa Catering, miksides Eesti ja Norra köökide isikupärased küljed uueks kogemuseks. Talvesild Norrasse – Tartu 2024

Tartuga samaaegselt on 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnadeks Põhja-Norras asuv Bodø ning Austrias asuv Bad Ischl. Nii nagu on kogu Lõuna-Eesti haaratud Tartu 2024 programmi on ka Norras kultuuripealinna üritused üle kogu Bodød ümbritseva Nordlandi maakonna. Põline saamide ala ja nende värvikas kultuur on kultuuripealinna programmis kesksel kohal ning kultuuriaasta avapidustused hõlmavad ka Saami rahvuspüha 6. veebruaril.

Bodø 2024 ja Tartu 2024 on head sõbrad ning kolleegid olnud juba kultuuripealinna tiitli taotlemise algusest alates juba kuus aastat tagasi. Lisaks teineteise külastamisele ja kogemuste vahetusele on nüüd Tartu programmist leida hulgaliselt Norra-Eesti koostööüritusi.

Täname toreda koostöö eest:

  • Tartu 2024
  • Bodø2024
  • Tartu Ülikooli skandinavistika osakond
  • Tiigi Seltsimaja
  • Sündmustemeistrid

Pop-up saatkond Tartus korraldatakse keskkonnahoiu põhimõtetest lähtudes.