Liigu otse sisu juurde

Vaata neljapäeval otseülekannet rahvusvaheliselt Kultuurikompassi foorumilt “Kuidas kõnetada Euroopat?”

Neljapäeval, 26. novembril toimub rahvusvaheline kultuurikorraldajate tippfoorum „Kultuurikompass – How to Address Europe?“, kus festivalide ja elamussündmuste korraldajad üle Euroopa otsivad vastuseid küsimustele, kuidas olla atraktiivne rahvusvahelisele publikule ja partneritele ning kuidas üle elada praegused pingelised ajad. Üritus kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi.

27. nov. Kalle Paas

Foorum toimub kell 12.30-17.00 Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsikeskuses. Arutelusid juhib Johannes Tralla ning kogemusi jagavad Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid, Mikko Fritze (Hollandi Goethe Instituut, Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011), Jalmar Vabarna (Trad. Attack!), Inga Koppel (Tartu Filmifond), Priit Mikk (Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024), Fredrik Lindegren (Euroopa kultuuripealinn Umeå 2014 kunstiline juht ja Euroopa kultuuripealinn Bodø 2024 nõukogu liige), Sanjin Đukić (EXIT Festival) ning Suvi Kallio (Flow Festival).

“Kuidas kõnetada Euroopat?” on jälgitav foorumi toimumise päeval ka interneti vahendusel ning kõikidest ettekannetest tehakse eesti-inglise või inglise-eesti sünkroontõlge. Ülekannet saab vaadata aadressil www.tartu2024.ee.

Sündmusel vaadeldakse, milliseks kujuneb meie kultuurikeskkond lähitulevikus ning räägitakse nii sellest, kuidas oma piirkonda ja üritust tutvustada, kui ka sellest, kuidas lisada oma tegevusele Euroopa-ülest mõõdet.

Kultuurikompassi eestvedaja Angela Ader: “Koroonakriisi ajal on oluline, et me ei kaotaks Eestis silmist ühte meie suurt sihti – olla maailmas suuremad, kui me oleme näiteks rahvaarvu poolest. Usun, et seda saavutame just kultuuri kaudu: siinsete kultuurisündmuste ja kultuuri loomingu kõrge taseme ning kultuurielu rahvusvahelisuse kaudu. Selle kaudu, et meie looming leiab publikut ja fänne Soomest, Lätist, Saksamaalt või kaugemalgi. Eelseisval rahvusvahelisel Kultuurikompassi foorumil kogumegi inspiratsiooni ja arutame parimaid praktikaid, kuidas kultuuri kaudu Euroopat kõnetada.”

Foorumi „Kultuurikompass – How to Address Europe?“ kogu programmi leiab siit: www.tartu2024.ee/kultuurikompass