Liigu otse sisu juurde

Metsikud bitid

Tehnoloogilise kunsti vabaõhunäitus ärgitab mõtlema looduse ja tehnoloogia seoste üle ning leidma uusi kohanemisviise.

Lugu

Kaugenemine loodusest on nii Euroopas kui mujal maailmas suurlinnastumisega kaasnev nähtus. Eesti loodus ja maakodude kultuur võimaldavad meil olla suunanäitajaks, kuidas looduse ja tehnoloogiaga paralleelselt suhestuda. Tere tulemast Maajaama, kuppelmaastikule loodud väikesesse kunstikeskusesse. See on talu, kus põllumajanduse asemel kultiveeritakse uut kunsti ja uusi tehnoloogiaid!

Elamus

Vabaõhunäitus “Metsikud bitid” toimub kolme aasta jooksul kolmes Balti riigis. Kunstiteosed oma valdkonna silmapaistvatelt tegijatelt Eestist ja üle maailma loovad meeldejäävad sümbolid kultuuripealinnale ja Lõuna-Eestile.

Kaks väiksemat välinäitust leiavad aset 2022. aastal Euroopa kultuuripealinnas Kaunases ning 2023. aastal Lätis. Projekt kulmineerub põhinäitusega Otepää lähistel asuvas tehnoloogia- ja kunstitalus Maajaam, kus kunst sulab keskkonnaga ühte. Külastajad saavad uidata metsas või heinamaal, vaadata järve põhja või ronida kuuse otsa.

Mõju

Kunst võimaldab luua olukordi, mis võivad olla argielus võimatud ning ärgitab meid mõtlema teisiti, leidmaks kohanemis- ja ellujäämisviise. Kui me ei tegele tehnoloogiaga, tegeleb tehnoloogia meiega. Näitusel omandavad külastajad uusi tehnoloogilisi teadmisi ja keeli – need võivad olla nii tänapäevased kui ka metsikud ja ürgsed.