Skip to main content

Tartu Maailmaülikool

Kogukonna-akadeemiate sarjas inspireerivad üksteist ja parandavad maailma Lõuna-Eesti aktivistid ning maailma tippteadlased ja -kultuuritegelased.

Lugu

On probleeme, mille lahendamisel on abi teadusest, ühistest väärtustest ja eelarvamustevabast mõttevahetusest. Just seepärast kutsuvad Lõuna-Eesti tegijad siinse elu edendamiseks appi avara silma- ja vaimuringiga maailmatasemel teadlased ja loojad üle maailma. Ühiselt inspireerime Lõuna-Eestit positiivsuse tsunamina!

Elamus

12 avalikul arutelupäeval on kogukondlike akadeemiate uksed valla nii kohalikele kui ka kõigile teistele eestimaalastele ja Eesti külalistele. Arutelupäevi juhivad ja veavad kohalikud inimesed noortest eakateni. Erinevaid sihtgruppe inspireerivad ühe probleemi juures eri detailid, seega avame arutelude käigus neid kõiki, olles kriitiliselt ärksameelsed ja ärksalt kriitilised.

Maailmaülikooli ei tule keegi ainult kuulama, vaid osaletakse ühiselt sündmust korraldava kogukonna elus. Koos õpitakse tundma piirkonna pärandit ning saadakse osa siinsetest eripäradest. Julgustame kõiki ärksameelseid otsima globaalsetele probleemidele lokaalseid lahendusi ja vastupidi!

Osalejate mõttelennule annavad hoogu inspireerivad arutelupaigad – olgu selleks siis festival Ööbikuorus, konverents Munamäe tipus, mõttetalgud Valga-Valka piiril, suve- metsa- või külaülikool Piirissaarel, aida- või reheakadeemia Saatse saapa veerel.

Mõju

Projekti eesmärgiks on luua pikaajalisi plaane kogukonna huvides, et säiliks ja uueneks Lõuna-Eesti kultuur ning eripära. Oma loo ja väärtusruumiga jõuame nii Eesti kui ka Euroopa kultuurituristi teadvusesse kui koht, kus on hea olla. Kinnitame lõunaeestlaste identiteeti ehk “hindätiidmist”, nagu siinkandis tavatsetakse öelda.

Mees teeb suure ekraani ees esitlust kuulavale publikule.