Liigu otse sisu juurde

Tartu Maailmaülikool

Kogukonna-akadeemiate sarjas inspireerivad üksteist ja teevad maailma paremaks Lõuna-Eesti aktiivsed kogukonnad ning maailma tippteadlased ja -kultuuritegelased.

Lugu

On probleeme, mille lahendamisel on abi teadusest, ühistest väärtustest ja eelarvamustevabast mõttevahetusest. Just seepärast kutsuvad Lõuna-Eesti tegijad siinse elu edendamiseks appi avara silma- ja vaimuringiga maailmatasemel teadlased ja loojad üle maailma. Ühiselt inspireerime Lõuna-Eestit positiivsuse tsunamina!

Elamus

Kogukonna-akadeemiate sündmused on aastatel 2023-2024 valla tervelt 13 Lõuna-Eesti kogukonnas nii kohalikele kui ka kõigile teistele eestimaalastele ja Eesti külalistele. Arutelupäevi, mõttetalguid, konverentse ja ümarlaudu veavad kohalikud inimesed noortest eakateni. Erinevaid sihtgruppe inspireerivad ühe probleemi juures eri detailid, seega avame arutelude käigus neid kõiki, olles ärksameelsed ja kriitilised.

Maailmaülikooli ei tule keegi ainult kuulama, vaid kaasa rääkima ja osalema. Koos õpitakse tundma piirkonna pärandit ning saadakse osa siinsetest eripäradest. Julgustame kõiki maailmaparandajaid otsima globaalsetele probleemidele lokaalseid lahendusi ja vastupidi!

Osalejate mõttelennule annavad hoogu inspireerivad arutelupaigad – olgu selleks siis mahefestival Ööbikuorus, kogemusfestival Maarja külas, konverents Setomaal, piirilinnas Valgas või Mulgimaal, kogukonnakooli mõttetalgud Läti piiri läheduses, dialoogiõhtu Peipsiäärel või liikumisfestival Elvas.

Mõju

Projekti eesmärgiks on luua pikaajalisi plaane kogukonna huvides, et säiliks ja uueneks Lõuna-Eesti kultuur ning eripära ja ühises sünergias leiaksid lahenduse mured, mille käsitlemisel on abi teadusest ja ühiste väärtuste otsimisest. Oma loo ja väärtusruumiga jõuame nii Eesti kui ka Euroopa kultuurituristi teadvusesse kui koht, kus on hea olla. Kinnitame lõunaeestlaste identiteeti ehk “hindätiidmist”, nagu siinkandis tavatsetakse öelda.

Mees teeb ettekannet saalis olevale publikule.