Liigu otse sisu juurde
N 9. mai

XIV Mulgi konverents „Tillike kultuur suuren ilman“

10:00 - 17:00

Tõrva vald | Mulgi Elamuskeskus

  • muu

Tasuta

Info

9. mail 2024. aastal toimuv XIV Mulgi konverents „Tillike kultuur suuren ilman“ toob kokku mulgi kogukonna ja teiste sarnaste kogukondade liikmed ning mulgi kultuuri huvilised.

Tõrva valla Mulgi Elamuskeskuses toimuvale konverentsile oodatakse tavalisest enam just noori. 2023. aasta sügisel toimus neljas Mulgimaa noortekeskuses noortesündmus „Mulgi noorde päe“ ning ühine Mulgimaa noortejuhtide seminar. Nendelt sündmustelt saadud sisendit kasutati kevadise konverentsipäeva arutelufookuste seadmisel.  

Konverentsi fookuses on mulgi kultuuri ja keele elujõulisus, mulgi kogukondade ühendamine ja koos tegutsemine kolmes Mulgimaa omavalitsuses, mulgi identiteedi ja pärimuse kasutamine igapäevaelus. Toimuvad, loengud, arutelud, diskussioonid. Päeva tulemusena on mulgi kogukonnal parem arusaamine kohalike noorte ootustest ja vajadustest.  

Muusikalisi vahepalu pakub Margus Põldsepp koos Karksi-Nuia muusikakooli noortega.  

Konverentsi korraldab Mulgi Kultuuri Instituut koostöös Mulgimaa omavalitsuste ja Tartu Ülikooli eetikakeskus Tartu Maailmaülikooli projektiga. Tartu Maailmaülikool on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist ning selle raames toimuvates kogukonna-akadeemiates korraldatakse väärtusarutelusid, tutvustatakse kogukondlikkuse teooriat ja teadust muudel kogukondi huvitavatel teemadel.

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele

Korraldaja

Mulgi Kultuuri Insituut ja Tartu Maailmaülikool

Asukoht

Sooglemäe, Ala, 68507 Valga maakond

Vaata veel

Vaata kõiki