Liigu otse sisu juurde

Maailma Maaliin

Lõuna-Eestis on alati au sees olnud siinsed inimesed, lood ja oskused. Marsruut-etendus avab piirkonda erinevate keelelis-kultuuriliste gruppide silmade läbi.

Lugu

Lõuna-Eestis elab inimesi rohkem kui 80 erinevast etnilisest grupist. Elatakse kõrvuti, aga suheldakse omavahel harva. Mida rohkem erinevate kodukeelte ja kultuuritaustadega inimesed suhtlevad, seda mõistvamad ja avatumad üksteise suhtes oleme. Mõistmine on võti tulevikku, sest ränne Eestisse suureneb igal aastal. Seega muutub meie rahvastik üha mitmekesisemaks ja ühiskondliku sidususe küsimused üha olulisemaks. Läbi Lõuna-Eesti kulgev kultuuri-maaliin toob erinevad rahvad üksteisele lähemale.

Elamus

See teistmoodi ekskursioon viib mänguliselt avastama, kuidas paistab elu siis, kui astuda kõrvale enda tavalistelt radadelt. Äärepealses maailmas saab tajuda, kuidas kogeb maailma putukas ja kuulda kokkupuudetest Sri Lanka deemonitega. Ekskursioon annab võimaluse ka leida vastuseid küsimusele, miks inimesed valivad ääremaal elamise.

Ekskursiooniperiood on juuni-september 2024. Selle aja jooksul toimub 35 bussiekskursiooni. Ekskursiooni algus- ja lõpp-punkt on Valga. Maailma Maaliini buss viib publiku kolme Valgamaa kohta ja veidike ka üle piiri Võrumaale. Nendes paikades saab kogeda interaktiivseid installatsioone, mille on loonud kunstnikud koos Lõuna-Eesti kohalike kogukondadega. Ekskursioon (äärest ääreni) kestab 3,5 tundi ja selle aja jooksul hoolitseb meie ekskursioonijuht selle eest, et osalejatel oleks täpselt sedavõrd mugav, samas huvitav, et ka neist võiks ekskursiooni ajaks vormuda väike kogukond.

Mõju

Autentne ja kordumatu aktsioon, näitab, kui kirju on Lõuna-Eesti elu ning kui paljude põnevate inimeste jaoks on see piirkond koduks saanud. Rändetaustaga inimeste oskused ja teadmised on kasulikud siinsele majandusele ning mitmekesistavad ka kohalikku kultuurimaastikku. Tegutseme selle nimel, et Lõuna-Eestis oleks hea elada erinevatel inimestel ning et nad saaksid panustada jätkusuutliku ja mitmekesise ühiskonna arengusse.

Ole ka sina uudishimulik ning avatud – nii sünnib rõõm!

Lillelise näomaalinguga tüdruk.