Liigu otse sisu juurde

Maailma Maaliin kutsub nädalavahetusel Sri Lanka uut aastat tähistama

Kes ütles, et uut aastat peaks tähistama vaid kord aastas? Laupäeval, 16. aprillil, loovad Tsooru Rahvamajas meeleolu päikeseliselt Sri Lankalt pärit muusika, toidud ja rituaalid. Tartu Rahvusvahelise Maja sündmustesari Maailma Maaliin pakub võimalust tähistada sinhala ja tamili uut aastat!

Neljaliikmelise pere varjud maja seinal.
14. apr. Kaidi-Lisa Kivisalu


Foto: Mana Kaasik

Tartu Rahvusvahelise Maja juhi Nastja Pertsjonoki sõnul saab Maailma Maaliini sündmuste kaudu vahetult kogeda, kui mitmekesine on Lõuna-Eesti rahvastik. 

“Sündmusi korraldades puutume sageli kokku arvamusega, et kutsume Eestisse välismaalasi maailma kultuure tutvustama. Tegelikult on need ju meie enda inimesed – Sri Lankalt pärit Eesti elanikud, kes otsustasid mingil hetkel, et Lõuna-Eestist saab nende kodu. Need inimesed on mitmeid aastaid aprillikuus meie kõrval uut aastat tähistanud, aga tihti me ei tea seda,” ütleb Pertsjonok. “Maailma Maaliini fookuses ongi inimlikud kontaktid inimeste vahel, et saaksime avastada, miks meie Sri Lankalt pärit kolleeg tuleb uue aasta esimestel päevadel tööle valgetes riietes, kolm aastat tagasi aga oli aga riietatud rohelisse.”

“Sri Lanka uus aasta on juba kolmas sündmus, mida oleme sel aastal koostöös Tartu Rahvusvahelise Majaga korraldanud,” ütles Antsla Valla Kultuurikeskuse direktor Kaspar Kurve. “Mul on väga hea meel, et kohalikel on võimalus osa saada erinevatest kultuuridest ja seda ilma koduvallast lahkumata ning senised üritused on näidanud, et antslakate huvi on olnud märkimisväärne.”

Sündmusel osalemine on tasuta, ent vajalik on eelregistreerumine. Kohtade arv on piiratud.

Tartu Rahvusvahelise Maja sündmuste sari Maailma Maaliin pakub sel aastal Valga- ja Võrumaal palju võimalust heita pilk erinevatesse maailmadesse, mis meie ümber on. Maailma Maaliin on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi osa.

Lisainfo: Nastja Pertsjonok, [email protected], tel 51 32 891

Facebook üritus: https://www.facebook.com/events/395356412035053