Liigu otse sisu juurde

Maailma Maaliin kutsub Lüllemäele Bangladeshi pulma

Tartu Rahvusvahelise Maja sündmustesari Maailma Maaliin kutsub huvilisi 19. veebruaril Valgamaale Lüllemäele värvikirevasse Bangladeshi pulma. Sel aastal Valga- ja Võrumaal alanud sari pakub võimalust heita pilk erinevatesse maailmadesse ehk tutvuda Lõuna-Eesti elanikega, kes on mujalt pärit või räägivad emakeeltena teisi keeli. Maailma Maaliin kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

16. veebr. Kaidi-Lisa Kivisalu

Tartu Rahvusvahelise Maja juhi Nastja Pertsjonoki sõnul pakub Maailma Maaliini sündmustesari autentseid elamusi, mis näitavad, kui kirju on Lõuna-Eesti elu. “Me ümber elab palju põnevaid rändetaustaga inimesi, kes on Lõuna-Eestist oma kodu teinud. Nende oskused ja teadmised pole ainult majanduslikult kasulikud, vaid nad saavad ka meie kultuurielu uute toredate sündmustega rikastada,” ütleb Pertsjonok. Projekt Maailma Maaliin tõstab esile inimlikud kontaktid samas riigis elavate inimeste vahel. “Ainult nii saame enda kõrval elavaid inimesi rohkem tundma õppida ja üksteist paremini mõista,” arvab sündmustesarja korraldaja.

Bangladeshi pulma korraldamist toetava Kungla muusikalitrupi juhendaja Siiri Põldsaar tõdeb, et ehedal kujul bangladeshi kultuuri sukeldumine nõudis julgust, kuid trupi noored võtsid koostööpakkumise entusiastlikult vastu. “Oleme viimased kuu aega tegutsenud kolm korda kiirema vereringega. Eks pulmas paistab, kas sellest piisab, et piirkonna kultuuriga sulanduda. Küll aga on kindel, et rahvusvahelistes ettevõtmistes on lusti, südamlikkust ja sallivust!” kommenteeris Põldsaar.

Pulmas abielluvad Suzon ja Fariha — Bangladeshist Eestisse õppima tulnud noored, kes just siin üksteise leidsid. Pulma aitavad korraldada Tartu Rahvusvaheline Maja, Lüllemäe Kultuurimaja ja Kungla muusikalitrupp. Söögi eest kannab hoolt Härra Singhi Köök.

Sündmusel osalemine on tasuta, ent vajalik on eelregistreerumine. Kohtade arv on piiratud.

Lisainfo: Nastja Pertsjonok, [email protected], tel 51 32 891

Sündmus Facebookis: https://www.facebook.com/events/469373904776652