Liigu otse sisu juurde

Lõuna-Eesti Noored Valmistuvad Tartus Euroopa Päevaks

9. mail toimuvad Eesti kuues linnas Euroopa päeva tähistamise sündmused. Kõik linlased saavad Tartus osaleda orienteerumismängus, elada kaasa „Rohelend Rakett 69-ga“ konkursi finalistidele ja lavaprogrammile. Viimase meelelahutusliku osa on koostanud Euroopa kultuuripealinna noorteprogrammi Tartu 2024 Extended noored ehk Eesti kultuurikorralduse tulevikutähed.

30. juuni Kaidi-Lisa Kivisalu

Foto: Mana Kaasik

„Eestil on hästi läinud – oleme juba 18 aastat ELi liige ning see on kindlasti nii Eestit kui Euroopa Liitu paremaks teinud. 9. mai on Euroopa päev, Euroopa rahu päev ja sel päeval peame meeles, et nii Eesti kui meie mõttekaaslaste olevik ja tulevik on Euroopas, koos kogu kaasneva heaolu ja turvalisusega, ilma sõjata“, ütles Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela.

Tartu pidustuste päevajuht ja Tartu 2024 Extended noor Meriliis Ilves peab oluliseks seda, et Euroopa päeva korraldamise juures saab suurt rõhku panna Euroopa ja Eesti koostööle. “Kuigi noorte jaoks tundub Euroopa nii tavaline, siis sellel päeval kutsume Euroopa Eestisse ning saadame Eesti Euroopasse, näitamaks, mis selles pisikeses riigis toimub. Saame kostidada kõiki kohale tulnud sõpru nii kaugelt kui ka lähedalt meie armsas kodulinnas. Peame olema Euroopale tänulikud, et nad lasevad meie riigil end tõestada ja aitavad kaasa Eesti tulevikule. Euroopa Liit on meie tugi, ning seda päeva saame tähistada uhkusega,” sõnas Ilves.

Euroopa päeva tähistamine algab kell 15.00 Tartu Raekoja platsil linnapea Urmas Klaasi, Hispaania suursaadiku, Hollandi suursaadiku ning Taani suursaadiku tervitustega. Seejärel toimub kaks noorte poolt juhitud arutelu “Mida pakub Euroopa Liit üksikisikule ja mida saab üksikisik pakkuda Euroopa Liidule?” ning “How to create greater smaller cities?”.

Muusikaliste vahepaladega esinevad E STuudio koori- ja tantsukool ning kohaliku Ukraina kogukonna esindajad. Kaasa saab elada ka Rakett69 Teadusstuudiote ja teadusteatriga KVARK korraldatud „Rohelend Rakett69-ga“ konkursi noortele finalistidele. Õhtule tõmbab joone alla Egert Milderi kontsert algusega 17.45.

Telkide ja töötubadega on Raekoja platsil väljas: Rakett 69, Euroopa Komisjon, Riigi Tugiteenuste Keskus, Tartu Linna Noortevolikogu, MTÜ YFU Eesti, Tartu Noorsootöö Keskus, Tartu 2024 Extended.