Liigu otse sisu juurde

Lõuna-Eesti noored korraldavad Tartus loodussäästliku vahetusturu

Lastekaitsepäeval 1. juunil toimub Tartus Extended Exchange vahetusturg. Tartu 2024 Extended noorteprogrammi osalejate sündmuse eesmärk on pakkuda eakaaslastele võimalust värskendada oma riidekappi loodussäästlikult ning lõbusalt. Turg leiab aset Aparaaditehase Taskuhoovis kell 17:00 - 19:00.

09. mai Kaidi-Lisa Kivisalu


Foto: Mana Kaasik

Extended Exchange korraldustiimi liikme Marilin Hindre tõdeb, et noored on altid kaasa minema ajutiste Tik-Toki trendidega, juba ainult selleks, et näida kaasaegse ja popina. “Kahjuks on kiirmoe trendikad riided tihtipeale väga kehva kvaliteediga ning jõuavad prügimäele peale mõnda kandmiskorda. See aga on väga koormav meie planeedile. Extended Exchange on noortelt noortele vahetusturg, millega soovime näidata, kuidas aidata kaasa maailma keskkonnasäästlikumaks muutmisele,” ütles Hindre.

Osalejad saavad vahetusturul oma kappi seisma jäänud, kuid siiski korralike, riideid vahetada teiste omade vastu. Soovi korral saavad osalejad rääkida vabasse mikrofoni ka oma riideesemetega seotud mälestustest. Extended Exchange näitab, et igal riideesemel saab olla rohkem kui üks lugu.

Extended Exchange vahetusturul osalemiseks on vajalik registreerimine. Sündmus rõhub vahetuse põhimõttele, seetõttu toimub sündmus rahata. Extended Exchange on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 noorteprogrammi osa.

Lisainfo: Laura-Liisa Lehtmets, [email protected], +372585 59389