Liigu otse sisu juurde

Loodusloovusfestivali loovprogrammi kahe suurürituse piletid on nüüd müügil

Kevade algusega tulid müügile Linnujämmi ja multimeediaetenduse „Emajõe sünd“ piletid. Kontsert ja etendused toimuvad unikaalses etenduskeskuses Tartu Lodjakojas.

Inimesed kuulamas ettekannet suures puust angaaris.
Eelmise aasta Linnujämmi kontsert. Foto: Sille Riin Rand
20. märts

Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestival on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. 5.–15. juunini toimuva festivali programm on mitmekülgne ühendades looduse ja loovuse puutepunktid. Festival kutsub märkama elurikkust meie ümber, süvenema looduse ja kultuuri seostesse ning nautima loodusest inspireeritud loomingut.

Festivali loovprogrammi kuuluvad kaks suurüritust: Linnujämm ja mütopoeetiline oratoorium „Emajõe sünd“. Festivali loovprogrammi kureerib kunstiline juht Margus Kasterpalu.

Linnujämm on rahvusvaheline kontsert, mis toimub 8. juunil kell 19 Tartu Lodjakojas. Laval kohtuvad nii kodu- kui välismaised muusikud ja luuletajad, kelle ettekantavad debüütteosed on saanud inspiratsiooni linnulaulust, linnupärimusest või lindudega seotud isiklikest kogemustest. Kultuuripealinnast tiivustatuna on tõlgendatavateks linnuliikideks valitud rahvuslinnud: eestlaste suitsupääsuke, inglaste punarind, norralaste vesipapp, soomlaste laululuik, hispaanlaste ibeeria kääpakotkas. Lisaks interpreteerivad artistid ööbikut, ronka ja Eesti aasta lindu kägu.

Mütopoeetiline oratoorium „Emajõe sünd on multimeediateos, milles põimuvad loodus- ja inimhääled kaasaegse muusika, loodusfilmi, animatsiooni ja lavalise liikumisega. Teose peategelaseks on Emajõgi, Lõuna-Eesti olulisimaid sümboleid ja maamärke, ning temaga seotud pärimused ja ajalugu. Loodava heliilma lähtekohaks on loodushelid ja keskseks narratiiviks loodusdokumentaal, mis jälgib ja järgib Emajõge lättelt suudmeni – Pühajärvest Peipsini – ja ühtaegu nii läbi ajaloo, kui ka nelja aastaaja. Loodusfilmile lisanduvad animatsioonid Kaljo Põllu graafiliste lehtede ainetel kogumikest „Kalivägi“ ja „Kodalased“. Teose esitamiseks valmib Tartus Emajõe-äärse Lodjakoja laevaehitussaali unikaalne, jõele avaneva vaatega etenduskeskkond. Etendused toimuvad 12.–14. juunini.

Sündmuste ja piletiinfoga saab tutvuda kodulehel loodusfestival.ee. Piletid saab soetada Piletilevist.

Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestival toimub 5.–15. juunini ja kuulub Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Festivali ja multimeedialavastuse etendusi korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed. Festivali partner on SA Tartu 2024. Multimeediaetendusi aitavad korraldada Eesti Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium. Linnujämmi korraldust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Hispaania kultuuri rahvusvahelistumise programm (PICE).

Tegu on avalike üritustega. Korraldaja võib üritustel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.