Liigu otse sisu juurde

LOOduse LOOdu LOOmingus – Rahvusvaheline Maastikukunsti Sümpoosion

Kunst ja keskkond käivad käsikäes! Sümpoosionil valmivad looduslikest materjalidest kunstiteosed, mis rõõmustavad vaatajaid oma eluea lõpuni, muutudes seejärel taas osaks loodusest.

Lugu

Maalilises Antsla ja Kanepi vallas kerkivad Eesti ja välismaa kunstnike käe all looduslikest materjalidest kunstiteosed, mis täiendavad piirkonna külastuskohti. Loomingu inspiratsiooniks on kohalikud kultuurikandjad, sealhulgas Edgar Valter ja tema visioon looduslähedasest (kunsti)elust. Külastajad saavad kaasa elada teoste sünnile ning hiljem ka nende loomulikule eluringile looduses – tule ja jälgi, kuidas kunst annab käe loodusele ning muutub osaks kohalikust ökosüsteemist.

Elamus

12.-17. augustini kutsume kõiki huvilisi jälgima, kuidas valmivad omanäolised puuskulptuurid ja maastikukunstiteosed. Kunstnikud tohivad kasutada üksnes puitu, kivi ja muid looduslikke materjale, teosed peavad sobituma ümbritsevasse keskkonda ning haakuma Edgar Valteri loominguga. Looduslik galerii jääb vaatajaid rõõmustama aastateks, muutudes seejärel elupaigaks seentele, putukatele ja taimedele. Soovime näidata külastajatele, mis juhtub inimese poolt looduga lootuses ning kuidas teha nii, et keskkond ja kunst jääksid käsikäes võitjaks.

Lisaks on kõik hobikunstnikud oodatud ka ise loomeprotsessis osalema ning toimub eraldi kahepäevane võistlus peredele ja vanavanematele lastelastega. Harrastajatele pakume loomingu toetamiseks õppeprogrammi, mille viivad läbi sümpoosiumil osalevad professionaalsed kunstnikud.

Sümpoosium lõpeb meeleoluka maastikumatkaga, mille käigus kunstnikud tutvustavad oma loomingut. Viimasel päeval toimub ka pidulik lõpuüritus ja auhindamine ning süüdatakse Tartu 2024 üritustesarjale pühendatud tuleskulptuur.

Loodame, et valminud kunstiteosed tekitavad sõbraliku ja sooja tunde looduses olemisest ning ärgitavad külastajaid mõtlema kaugemale ja sügavamalt!

Mõju

Suurendame piirkonna tuntust kodumaal ja Euroopas ning täiendame seda originaalsete ja loodussõbralike kunstiteostega, mis pakuvad silmailu aastateks. Õppeprogramid täiendavad osalejate teadmisi, inspireerivad neid hobiga edasi tegelema ning loodust hoidma. Kui kas või ühest harrastajast saab keskkonnaväärtustaja, on projekt õnnestunud!