Liigu otse sisu juurde

Tõrva Loits 2024

Aasta tuliseim festival ootab sind Tõrva linnasüdames ja lähiümbruses, järvede ääres ning metsaradadel, päeval ja ööl!

Lugu

Põnevatest sündmustest pulbitsev festival Tõrva Tule-Päevad tervitab veelgi suurejoonelisema programmiga. Pöörame senisest rohkem tähelepanu vaimsele tervisele, keskkonnahoiule ja mulgi kultuurile.

Spetsiaalselt Tartu 2024 auks ja ainult üheks õhtuks äratatakse ellu legendaarne Tõrva Loits – pärimusetendus, mida saadab rohkelt tuld, vett, valgust ja imetrikke! Pöörane šõu sulab hämaruses ühte Tõrva Tulede Öö nõidusliku valguskunsti- ja muusikarajaga.

Elamus

17. – 21. juulini toimuv festival Tõrva Tule-Päevad on iga-aastane piirkonna tippsündmus, mis meelitab kohale huvilisi siit- ja sealtpoolt riigipiiri. Lisaks juba populaarseks saanud ettevõtmistele – Tõrva RattaÖÖ, Munitsipaalööklubi, Helme kandi päev ja laste jooksurattakross – lisanduvad kavva vaimsele tervisele ning mulgi keelele ja kultuurile pühendatud töötoad. Ürituste korraldamisel väärtustame keskkonda ja taaskasutust.

Täiesti uue mõõtme saab ümber maalilise Veskijärve looklev Tõrva Tulede Öö muusika- ja valguskunsti rada. Etenduses kõmisevad maailma suurimad trummid ning interaktiivsete installatsioonide abil saavad külastajad ka ise vaatemängus kaasa lüüa. Koostöös Euroopa valguskunstnikega tuuakse siia innovaatilised lahendused, millesarnaseid Eestis pole varem nähtud.

Esimest korda alates 2017. aastast rõõmustab külastajaid taas Tõrva Loits, mis jutustab eestlaseks olemise lugu. Loitsude ja muistendite kaudu mõtestatakse ühiskonnas olulisi küsimusi, mulgi kultuuri ning eestlust Euroopa võtmes. Üles astuvad muusikud meilt ja mujalt, tantsijad ning esinejad Tõrva valla sõprusomavalitsustest. Esinejaid saadab peadpööritav vaatemäng, kus tuli ja vesi põimuvad valguse ja videoefektidega.

Tõrva Loits pakub elamusi ja mõtteainet igas vanuses huvilistele. Originaalne tõlgendus Eesti mütoloogiast, pärimusest ja kultuurist võlub nii kohalikke kui väliskülastajaid ning toob meile lähemale muistendid, mis igapäevaelus üha rohkem unustusse vajuvad.

Mõju

Kohalikud kogukonnad saavad kinnitust, et rahvusvaheline koostöö ja kultuurivahetus võimendavad meie identiteeti, mitte ei lahusta seda. Näitame, et ka väike piiriäärne omavalitsus suudab korraldada mastaapseid üritusi, mis on ühtlasi keskkonnasäästlikud. Tugevdame Tõrva valla, Valgamaa ja Kagu-Eesti mainet ning tutvustame oma rikast kultuuri ka kaugematele külalistele. Ürituste korraldamisse on kaasatud palju kohalikke tegijaid, mis suurendab kogukonnatunnet, edendab ettevõtlust ning tekitab uhkust oma kodukoha üle.

Suur lõke ööpimeduses.