Liigu otse sisu juurde

Elamusõhtu “Kirev Linda”

Legendaarne Linda kolhoosi rahvamaja taaselustab üheks õhtuks pika laua pidude traditsiooni ning kutsub huvilisi hoogsale retroretkele läbi piirkonna kultuuriloo. „...Kus need kanad kulda joovad, kus need kuked kuldmune toovad...”

Lugu

Maineka arhitekti Toomas Reinu projekteeritud Linda rahvamaja valmis 1973. aastal. Kunagise kolhoosikeskuse kultuurikeskus ja Antsla valla arhitektuuripärl peidab endas Lõuna-Eesti suurimat saali, mis mahutab 1500 inimest. See on läbi aegade olnud kogukonna meelispaik vaba aja veetmiseks ning tuntud oma pika laua pidude poolest.

Linda kolhoos oli väga jõukas majand, osaliselt tänu linnukasvatusele. Selle auks paigaldati rahvamaja siseõuele modernne skulptuur “Kobela kukk”, mis oli toona oma ajast ees ja tekitas palju poleemikat. Kireva minevikuga rahvamaja on taas ellu ärganud Lõuna-Eesti kultuuritemplina kohaliku vabaühenduse MTÜ Boose Seltsi aktiivsel eestvedamisel.

2024. aastal avame uuenduskuuri läbinud hoone suure paugu ja uue Kobela kukega!

Elamus

2024. aasta augusti viimasel laupäeval avame Linda rahvamaja uksed. Kolmeosalisel rahvapeol kohtuvad Eesti pärimuskultuur ja aegumatud lööklaulud ning lauad on lookas 1980ndate lemmiktoitudest!

PIKA LAUA PIDU. Rahvamaja saalis taaselustub Linda rahvamaja traditsiooniline lõikuspidu. Peetakse kiidukõnesid olnud aegadele ning mekitakse traditsioonilisi 80ndate pidusööke, sealhulgas kohalikku kana ja kala ning veinivabriku „Linda nektar” toodangut. Peolt ei puudu ka tõelised kuulsused! Kindlasti astub läbi Kalmer Tennosaar, kes oli esimene Linda rahvamajas esinenud artist ja keda kohalik rahvas hakkas nii väga armastama, et talle omistati Linda kolhoosi aukodaniku tiitel.

PERFORMANCE: Rahvamaja ümbritseval Väike-Boose järvel rullub lahti piirkonna kultuurilugu. Pärimuslaulu ning heli- ja valgusinstallatsiooni koosmõjul saavad peolised osa maailma loomisest. Loo keskmes on kana, kes haub muna, millest koorub Linda rahvamaja sümbol – kukk!

LÖÖKLAULUDE TANTSUPIDU. Rahvamaja saalis saab jalga keerutada suurimate omaaegsete hittide saatel.

Rahvamaja õues kireb võidukalt uus Kobela kukk, mis valmib Eesti ja välisriikide skulptorite ühistööna!

Mõju

Sündmus suurendab kohaliku kogukonna ja eri valdkondade koostööd ning edendab ettevõtlust, turismi ja kultuurielu. Eesti külastajale pakub pidu nostalgilise tagasivaate, kaugemale peolisele on see kui eksootiline elamusretk!

Inimesed laua taga söömas.