Liigu otse sisu juurde

KUULA: NOËP andis välja Tartu 2024 tunnusloo „Young Blood City”

NOËP andis välja Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 tunnusloo „Young Blood City”. Lugu räägib nooruslikust energiast, mis tõmbab alati Tartusse tagasi. NOËP esitab värsket singlit 19. oktoobril Tartu 2024 programmi avalikustamisel ning lugu jääb saatma kultuuripealinna tiitliaastat.

NOEP esineb Tartu 2024 programmi avalikustamisel.
18. okt.

NOËP ehk Andres Kõpper kirjutas loo koos rahvusvahelisel areenil tuntud Curaçaost, Kariibimere saarelt pärit produtsendi Clifford Goiloga, kellega koos valmis ka NOËPil üks tuntumaid laule „Young Boy”.

„Proovisime algul vältida uuesti sõna „Young” kasutust, kuid tulutult – „Young Blood City” iseloomustas lihtsalt nii hästi Tartut, et jäime ideele kindlaks,” rääkis Kõpper. „Mul on väga hea meel, et meil avanes võimalus kirjutada Tartu 2024-le hümn. See oli põnev ülesanne ja loodan, et tartlased on rahul. Meie igastahes oleme!” rõõmustas ta.

NOËP liigub valminud lauluga tagasi enda loomingu algusaastate indie-popiliku helikeele juurde. Singlis kõlab elektroonilise popmuusika sekka põimitud seto leelo. Tempokas ja emotsionaalne signatuurlugu väljendab väikese rahva tänutunnet kohaliku päritolu üle ja on pühendatud kultuuripealinna egiidi all Tartule ja Lõuna-Eestile.

„Tartu on küll väike linn, aga suudab maailmas silma paista,” rääkis Tartu 2024 produtsent Kati Tihkan. „„Young Blood City on täis positiivset igatsust ja väljendab hästi seda miskit, mis erilisse kohta koos kõigi mälestustega alati tagasi kutsub. Lugu on heas mõttes väga Tartu!”

NOËP esitab tunnuslugu publikule sada päeva enne Euroopa kultuuripealinna avatseremooniat ehk 19. oktoobril Tartus. Vaatemängulise etendusega „Sada ööd ja päeva Ellujäämise Kunstideni” saab avalikuks enam kui tuhande sündmusega Tartu 2024 programm.

Lisaks astuvad kultuuripealinna programmi lavale veel Alika Milova, Mari Kalkun, Maris Pihlap, ekstreemsportlased, akrobaadid, tantsijad ja paljud teised, kelle uudislooming moodustab vaatemängulise terviku tuleva aasta kultuuripealinna projektidest Tartus ja Lõuna-Eestis.

Etendusest ja loo ettekandest teeb otseülekande kell 19.30 Eesti Televisioon. Jupiteri kanalil saab jälgida vaatemängu kirjeldus- ja viipekeeletõlkes.