Liigu otse sisu juurde

Kureeritud Elurikkus: “Haljas või paljas Tartu: Tartu linnapeakandidaatide elurikkuse debatt ja ühisniitmine”

Kureeritud Elurikkus ning Eestimaa Looduse Fond (ELF) kutsuvad tartlasi 9. septembril osalema avalikul elurikkuse debatil ning vaatama sellele järgnevat Tartu linnapeakandidaatide ühist vikatiga niitmist.

25. aug. Kaidi-Lisa Kivisalu

Debatil ning ühisniitmisel osalevad: Urmas Klaas (Reformierakond), Lemmit Kaplinski (Sotsiaaldemokraatlik Erakond), Jaan Toots (Keskerakond), Loone Ots (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond), Tõnis Lukas (Isamaa), Kristina Kallas (Eesti 200), Valimisliit Tartu Eest ja Johanna Maria Tõugu (Erakond Eestimaa Rohelised)

Debatti juhib Tartu Postimehe peatoimetaja Rannar Raba.

Arutelu otsib vastuseid küsimustele:

  • Kuidas Tartut veelgi elurikkamaks muuta?
  • Kas üldse peab?
  • Mida saab elurikkama linna heaks teha linnapea?
  • Kui hästi on Tartu kliimamuutusteks valmis ning mis rolli mängib selles elurikkus?

Elurikkus on üks tähtsamaid teemasid, millega linnad üle maailma senisest märksa enam tegelema peavad. Teadusuuringud viitavad inimese tervise otsesele seotusele elurikkusega. Mida mitmekesisemas ja tervemas looduskeskkonnas elame, seda parem on meie immuunsüsteem ning vaimne tervis. See kajastub inimese tervises ja õnnetundes.

Tartu on linnakeskkonna elurikkuse rikastamiseks viimaste aastate jooksul jõudsalt samme astunud ning paistab sellega Eestis silma. Kureeritud Elurikkuse eesmärk on tõsta Tartu kesklinna parkides elurikkust ning juhtida linlaste tähelepanu linnalooduse võimalustele ja vajadustele. 2021 kevadel rajati linnasalu, möödunud sügisel linnaniit. On veel mitmeid võimalusi, kuidas Tartut elurikka linnakeskkonna eestkõneleja ja eeskujuna vormida.

Debatt ja vikatitega ühisniitmine toimuvad 9. septembril algusega kell 16.00 Tartus Uueturu pargis.

Sündmuse teemaviited: #igaühelooduskaitse #elurikkus #aktiivsetekodanikefond #tartu2024 #ellujäämisekunstid #artsofsurvival

Sündmust korraldavad Eestimaa Looduse Fond ning Kureeritud Elurikkus. Debatti toetab Avatud Eesti Fond koos Vabaühenduste Liiduga Aktiivsete Kodanike Fondist.

Uuri lähemalt projekti kohta:
elfond.ee/tuleniitma
https://www.tartu2024.ee/elurikkus

Lisainfo:  Hannes Aava, kommunikatsioonijuht, [email protected], 5552 9211