Liigu otse sisu juurde

Kultuuripealinna vabatahtlikke toetab kohalik energiaettevõte Gren

Tartu 2024 vabatahtlikele pani õla alla Põhja-Euroopas ja Inglismaal tegutsev Eesti üks suurim energiaettevõte Gren. Toetus läheb Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta üritustele vabatahtlike kaasamiseks.

Kultuuripealinna vabatahtlikud seisavad rivis.
28. okt.

Greni toetus läheb vabatahtlike juhendamiseks ja nende heaolu tagamiseks alates koolitustest, vabatahtlikele mõeldud äratuntavate tööriiete, transpordi ja toitlustamiseni välja.

„Greni panus Tartu ja Lõuna-Eesti ellu on märkimisväärne – ilma vabatahtlike abita kultuuripealinna tiitliaasta ei õnnestuks,” rääkis Tartu 2024 juht Kuldar Leis.

Kultuuripealinna programmi avalikustamise sündmusele Tartu Aparaaditehases panustas 40 vabatahtlikku kokku 350 töötunniga. Euroopa kultuuripealinna avatseremoonia korraldamiseks 26. jaanuaril kaasab Tartu 2024 veel enam kui sada vabatahtlikku.

„Vabatahtlikud on kõikide ürituste selgroog ning nende panus Tartu 2024 ürituste sujuvaks kordaminemiseks saab olema väga suur,” rääkis Margo Külaots, Greni äride juht Eestis.

„Kogukonna ja inimeste toetamine on meie jaoks väga oluline. Kui saime teada võimalusest panna õlg alla vabatahtlikele, siis pikka mõtlemist ei olnud,” lisas ta. Tartu 2024 vabatahtlike koordinaator Kaimo Kukk märkis, et vabatahtlikud on tegevuses juba mitmed päevad enne sündmusi.

Vabatahtlike ülesanded on peamiselt korraldusmeeskonna abistamine, väliskülaliste saatmine, lava manageerimine, lavastaja abistamine, tehnika ülesseadmine ning ruumide dekoreerimine, samuti keskkonnahoidlikkuse tagamine ja erivajadusega inimeste ligipääsetavuse abistamine.

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 tiitliaasta programm enam kui tuhande sündmusega saab avalöögi 26. jaanuaril 2024.