Liigu otse sisu juurde

Kultuuripealinna külastasid Euroopa Liidu kultuuripoliitika kujundajad

Juuni viimasel nädalavahetusel külastasid kultuuripealinna Euroopa Liidu kultuurivaldkonna esindajad Brüsselis ja liikmesriikide kultuuriministeeriumite esindajad.

Foto: Maanus Kullamaa
30. juuni

Kultuuriküsimuste töörühma liikmed arutavad igapäevaselt kultuuripoliitika küsimusi ning kaitsevad oma riikide huvisid Euroopa Liidus. Need samad inimesed vastutavad ka kultuuripealinna algatuse eest.

Esimest korda ajaloos külastavad kultuurikomitee liikmed Euroopa kultuuripealinna, mis loob hea võimaluse uue traditsiooni algatamiseks. Poliitikakujundajad said oma silmaga näha, kuidas Euroopa lipulaev, Euroopa kultuuripealinn, päriselt toimib.

Foto: Maanus Kullamaa

Protsess, mille käigus valitakse ja ettevalmistatakse kultuuripealinnasid, vajab peatselt uuendamist, sest praegune kord kehtib kuni aastani 2033 (ettevalmistusaeg linnadel on teatavasti 6 aastat). Järgmisel aastal tähistab algatus 40. sünnipäeva ja sel puhul kavatseb Euroopa Komisjon välja pakkuda kultuuripealinnade valimist puudutava uuendatud otsuse. Sel aastal toimuvad selleks ettevalmistused, mille üheks etapiks oli ka kultuuripealinn Tartu 2024 külastamine.

Foto: Maanus Kullamaa

Visiidi käigus andis Tartu 2024 rahvusvaheliste suhete juht Erni Kask kultuurikomitee liikmetele ülevaate 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnade Bad Ischli, Bodø ja Tartu koostöökogemusest ning väljakutsetest, mis oli oluline lisaväärtus aruteluks kultuuripealinnade tuleviku üle.

Muuhulgas külastati Eesti Kirjandusmuuseumi näitust “Metsavaimud masinas” ning sõideti Stencibility Släp! kleepsubussiga.

Foto: Maanus Kullamaa
Foto: Maanus Kullamaa
Foto: Maanus Kullamaa