Liigu otse sisu juurde

Kultuuripealinn pidas Helsingis Puuluubi saatel programmiavalikustamise pidu

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 korraldas eile Helsingi Oodi raamatukogus meeleoluka programmiesitluse peo. Tegu on järjekorras neljanda kultuuripealinna sündmusi tutvustava üritusega Euroopas. Programmi avalikustamist on sarnaselt tähistatud juba Berliinis ja Riias. Kolmapäeval tutvustati programmi Brüsselis Euroopa Parlamendis.

Hiiu kandlega mees tantsib.
17. nov. Krõõt Filippov

Peakorraldaja Saile Mägi sõnul on Soome üks viiest kultuuripealinna fookusriigist: “Lisaks Soomele oleme erinevate tegevustega pildis ka Lätis, Leedus, Saksamaal ja Suurbritannias.“ Mägi sõnul näitas Oodi raamatukogu menu selgelt seda, et põhjanaabritel on olemas huvi avastada Eestit ka Tallinnast väljaspool. Tema sõnul soodustab kultuuripealinn Tartu ja Lõuna-Eesti huvi soomlaste hulgas. 

Oodi raamatukokku kogunes viis sada kultuurihuvilist, esines Puuluup ja Soome folkduo Peltokurki, kes esindas 2026. aasta kultuuripealinna Oulut.  Tartu linnakirjanik Mika Keränen tutvustas oma uut raamatut „50 rosinat Tartu Mikalt“. Õhtut juhtis humorist ja Tartu 2024 saadik Antto Terras koos kultuuripealinna rahvusvaheliste suhete juhi Erni Kasega. 

Sel nädalavahetusel on võimalik tutvuda kultuuripealinna programmi ja Tartu ning Lõuna-Eesti ettevõtetega Helsingis Mardilaadal. 

Novembri lõpus jõuab Tartu 2024 Londonisse ning uuel aastal Vilniusesse. Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 avatseremoonia „Kõik on üks“ saab alguse Emajõel 26. jaanuaril.