Liigu otse sisu juurde

Kultuurikompass tutvustab ühisrahastuse edulugusid

10. jaanuaril alustab uus kultuurikorraldajate foorum Kultuurikompass. Tartu Uues Teatris toimuv avasündmus kannab pealkirja “Kuidas teha edukalt ühisrahastust?”. Publikule tutvustavad oma edulugusid Tartu Uue Teatri majakampaania ja Sepa jalgpallikeskuse eestvedajad ning mitmete Hooandjas toetust pälvinud projektide juhid.

18. juuni Kalle Paas

Kultuurikompassil üles astuv Raul Oreškin on kogunud koos Tartu Uue Teatri meeskonnaga aasta jooksul üle 300 000 euro, et osta teatrile nende koduks olev hoone. “Tuleb julgeda unistada suurelt ning teha aktiivselt kampaaniat,” sõnastas teatrijuht põhimõtteid, mille toel on pannud majaostule õla alla juba ligi 25 tuhat inimest.

Oreškin tutvustab oma ettekandes nii ühisrahastuskampaania ettevalmistamise köögipoolt kui seda, kuidas kaasati kampaania elluviimisesse terve teatri kogukond.


FOTO: Tartu Uus Teater

Kultuurikompassi kutsus ellu Tartu linnavalitsuse kultuuriosakond koos Tartu 2024. a Euroopa kultuuripealinna kandidatuurimeeskonnaga.Osakonna juhataja Marleen Viiduli sõnul aitab uus üritustesari kaasa ettevõtlike, vastutustundlike ning arvukamat ja erinäolisemat publikut otsivate kultuurikorraldajate eesmärkide täitumisele.

“Tartus ja Lõuna-Eestis on palju näiteid kõrgel tasemel kultuurikorraldusest, kuid need praktilised teadmised ja kogemused ei ületa tihti asutuste või valdkondade vahelisi piire. Kultuurikompassiga kutsumegi meie mänedžere ja loojaid üles üksteiselt õppima,” selgitas Viidul uue foorumi juhtmõtteid, lisades, et teadmiste ja kogemuste vahetamine teeb Tartut rikkamaks.

2019. aastal toimub vähemalt neli Kultuurikompassi sündmust. Kultuurikompassi formaadi ja teemade leidmiseks viidi möödunud suvel Tartu kultuurikorraldajate seas läbi esinduslik küsitlus, millest selgus, et olulisteks väljakutseteks peetakse veel vabatahtlike kaasamist, keskkonnateadlikku kultuurikorraldust ning rahvusvaheliste koostööpartnerite ja praktikute leidmist.

“Kuidas teha edukalt ühisrahastust?” toimub Tartu Uues Teatris (Lai 37) 10. jaanuaril kell 15-18. Osavõtt Kultuurikompassi foorumist on kõigile huvilistele tasuta, kuid kohti on piiratud koguses. Osalemiseks tuleb täita registreerimisvorm: https://goo.gl/forms/oKvTxUlnNoq7vo9w2