Liigu otse sisu juurde

Kultuur käib kõhu kaudu! Lõuna-Eesti kultuuri näljas noored murravad Kultuuriõhtusöögil sahtlist välja.

Lõuna-Eesti üheksa noort avavad Kultuuriõhtusöögil volbriõhtul, 30. aprillil uksed enda omaloomingusse. Kultuuriõhtusöök toob kokku noored loojad ning kultuurivaldkonna esindajad. Kõiki kuulajaid ootab ees mitmekesine kultuuriprogramm koos maitsva 4-käigulise õhtusöögiga.

Kultuuriõhtusöök, mida korraldavad Tartu 2024 Extended noored, on loominguline õhtu täis noori esinejaid!
30. apr.

Kultuuriõhtusöögil esineb kokku üheksa Lõuna-Eesti noort. Esinejaid tuleb näiteks Põlvast, Setomaalt, Võrust ja mujalt. Sündmuse projektijuhi Karli Jooritsa sõnul annab Kultuuriõhtusöök esinejatele võimaluse areneda nii esinejana kui ka loominguliselt. Õhtu jooksul toimub mitu arutelu, kus koos nelja kultuurivaldkonna spetsialistiga nagu Astrid Hallik (Tartumaa kultuurinõunik), Kati Tihkan (Tartu 2024 produtsent), Matis Leima (eesti helilooja ja muusik) ja Hanna Linda Korp (Värske Rõhu pea- ja kriitikatoimetaja) analüüsitakse esitusi, ning kuidas noorte loometeed edasi toetada.

Kuulajatele pakutakse esinejate “käikude” vahele ka 4-käigulist õhtusööki. Esineja ja korraldaja Kirke Kaarna räägib, et toit on lahutamatu osa meie igapäevaelust ning hea söök ühendab ja loob ruumi huvitavateks vestlusteks ning mõtte arendusteks. Just seetõttu usumegi, et kultuur käib kõhu kaudu.

“Ürituse mitmekesine kultuuriprogramm näitab, kuidas Lõuna-Eesti noorte tegevuste ampluaa on suurem kui üks valdkond – muusika ei olegi peamine viis enda mõtete ja tunnete väljendamiseks. See näitab, kuidas noored tahavad luua ja on valmis oma loomingut teistega jagama, ilma tagasisidet kartmata,” ütleb Karli Joorits. Kultuuriõhtusöögil esineb kolm lauljat (s.h “Eesti otsib superstaari” poolfinalist Sebastian Jasinski), kolm luuletajat, kaks filmitegijat ning üks maalikunstnik.

Fotol sündmuse korraldajad ning Tartu 2024 noorteprogrammi Extended kolmanda lennu osalejad Joonas, Kirke, Karli ja Gerli. Foto: Nima Sarabi

Kultuuriõhtusöök kestab kella 18.00 kuni 21.00 Klubi Gutenbergis.

Sündmus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 Extended noorteprogrammist.

Sündmust toetab Tartu Noorsootöö Keskus.