Liigu otse sisu juurde

Kuko Kuubis – kunstnikud kogudes, kogukondades ja kollektiivides

Mis juhtub siis, kui kunstnik läheb metsa? Tehasesse? Observatooriumisse? Tulemuseks on ainulaadne looming, mis on nii autori kui oma tekkekoha nägu!

Lugu

Kaasaegset kunsti ja pärandit siduv “Kuko kuubis” saadab kunstnikud loomeresidentuuri, kus autori ja kohaliku kogukonna dialoogis sünnib ainukordne tõlgendus Eesti kultuuripärandist. Kui seni on kokku viidud kunstnikud ja Eesti väikemuuseumid, siis 2024. aastal asuvad neli loomingulist tandemit teekonnale Lõuna-Eestis hästi tuntud ühiskonnaelu sõlmpunktidest, mis esmapilgul üldse kunstiga ei seostu.

Nelja residentuuri tulemusena tekib neli dialoogi – neli üllatavat kunstiprojekti, millest igaüks on sümbioos autorite nägemusest ja koha vaimust.

Projektis osalevad kunstnikud ja neli vastuvõtvat organisatsiooni:
Sigrid Viir (EST) & Līga Spunde (LV) Taevaskoja kandis seilaval jõelaeval Lonny
Karel Koplimets (EST) Tartu Ülikooli Tartu observatooriumis
Uku Sepsivart (EST) Järvselja Õppe- ja Katsemetskonnas
Ingrid Allik, Aigi Orav, Tiina Kaljuste (EST), Martin Allik (EST/SWE) & Kaisu Lundelin ja Riikka Wesamaa (FIN) Räpina Paberivabrikus

Elamus

Projekti “Kuko kuubis” keskmes on kunstnike oskus märgata harjumuspärases olukorras erakordset ning – põimides oma visiooni ja kohalikke eripärasid – leida kunsti ka seal, kus seda oodatagi ei oska.

Publiku ette jõuab tipptasemel kaasaegne kunst neljas Lõuna-Eesti paigas, mis on tuntud oma loodus-, kultuuri-, teadus- või tööstuspärandi poolest. Räpina Paberivabrikus, Tartu Ülikooli Tartu observatooriumis, Järvselja Õppe- ja Katsemetskonnas ning Taevaskoja kandis seilaval jõelaeval Lonny ootavad huvilisi eriilmelised kunstiteosed ja põnev lisaprogramm. Uute ja ootamatute dialoogide käigus mõtestavad nii kunstnikud kui külastajad harjumuspäraseid paiku hoopis teise nurga alt.

Mõju

Aitame elavdada kunstielu väljaspool tõmbekeskusi ning tuua Lõuna-Eestisse kvaliteetset kunsti tipptegijatelt Eestist ja lähiregioonist. Projekti käigus tutvustatakse siinset pärandit uudsest vaatenurgast nii kohalikele kui kultuurituristidele.

Naine teeb telefoniga pilti märkmikusse joonistatud pildist.