Liigu otse sisu juurde

Kambja Kooriakadeemia

Kui Eesti koorilaulutraditsioon kohtub maailma muusikaekspertiisiga, on tulemuseks kümme silmapaistvat kontserti, mis rõõmustavad kuulajaid nii Kambja vallas kui üle Eesti!

Lugu

Eesti koorilaulu häll Kambja kutsub ellu Kambja Kooriakadeemia, et innustada siinseid koorilauljaid ja koolitada neid kultuurisündmuste korraldamise alal. Uhke lõpunoodina kannavad akadeemikud ette kümme kontserti.

Elamus

Kas teadsid, et Eesti esimene laulukoor loodi Kambjas? Seega on igati sobiv, et 2024. aastal koguneb seal Kambja Kooriakadeemia, kus Eesti koorid mõtisklevad koorimuusika sügavama tähenduse üle ning õpivad maailmatasemel dirigentide, lavastajate ja produtsentide käe all, kuidas korraldada ise suursündmusi.

Akadeemikute töö vilju saab nautida 16.-18.. augustini, mil kuulajate ette jõuab kümme eriilmelist kontserti kümnelt koorilt. Kontserdid toimuvad Kambjas, Külitses, Ülenurmes, Tõrvandis ja Pangodis. Iga kontsert on korraldajate-lauljate enda nägu ja repertuaari valivad koorid ise. Mõnusad muusikaelamused ei jää ainult Kambja valla piiridesse – iga akadeemias osalev koor rõõmustab hiljem kontserdiga ka oma kodukandi kuulajaid.

Koostöös Maarja Küla ja Kodijärve koduga jõuab lavale ka ainulaadne kontsert-etendus, mille korraldajateks ja esinejateks on puudega inimesed.

Lisaks toimub koolitus 2024. aasta Tartu laulupeol osalevate laste- ja koolikooride dirigentidele.

Mõju

Kambja Kooriakadeemia eesmärgiks on toetada kooriliikumise püsimajäämist ja kooriprodutsentide järelkasvu Eestis. Rahvusvaheliselt tunnustatud dirigentide, lavastajate ja produtsentide juhendamisel saavad osalejad väärt korraldamiskogemuse ning indu luua värsket repertuaari. Kaasates projekti ka puuetega inimesi, anname mõista ja julgustame, et kultuurisündmusi planeerida, vedada ja korraldada suudavad kõik inimesed.

Segakoor laval.