Liigu otse sisu juurde

Kolm silda üle piiri

2024. aastal läheb Räpina üle igasuguse piiri! Toidu, muusika ja lugude kaudu põimuvad Eesti kagunurgas kohalikud elamused eurooplastest sõprade eripäraga.

Lugu

Üks vald, neli aastaaega, neli kultuuriõhtut. Räpina ehitab muusika, toidu ja lugude kaudu sillad, mis ühendavad meid talvel Norra, kevadel Austria, suvel Hollandi ja sügisel Islandiga.

Elamus

Kultuuripealinna-aastal toimub Räpina vallas neli piire ületavat kultuuriõhtut. Igal üritusel tuuakse osalejateni maitseelamused, muusika ja põnevad lood ühest Euroopa riigist, kus kantakse Tartuga samal ajal Euroopa kultuuripealinna tiitlit või kus Tartul on sõpruslinnad.

Toidusilla eesmärk on miksida erinevate köökide isikupära täiesti uueks kogemuseks. Lugude kaudu tihendame Eesti ja külalisriigi ajaloo- ja kultuurisuhteid ning jagame ühiseid tähelepanekuid ja huumorit. Muusikasilla loob Eesti ja külalisriigi muusikute kooslus. Esinejad valmistavad ette kava, kus põimuvad kahe riigi muusikalised keeled.

Kultuuriõhtud on plaanitud väikeseks, isegi intiimseks, et luua mõnus õhkkond eri rahvusest osalejatele.

Mõju

Sündmuste sari toetab ja võimendab arusaama, et kultuuride kohtumine rikastab osapooli, mitte ei võta kelleltki midagi vähemaks. Usume, et aasta jooksul kujunevad välja eri rahvustest püsikülastajad, kelle kultuurisild jääb püsima ka pärast sündmuste lõppu.