Liigu otse sisu juurde

Kanepi Festival

Tule tutvu intrigeeriva taime väärt omadustega! Festivalil näitame tööstusliku kanepi erinevaid kasutusvõimalusi – toidust kosmeetikani.

Lugu

Tööstuslikku kanepit aetakse sageli segi tema narkootilise sugulasega, ent tegu on hoopis supertaimega, millest saab valmistada nii seepi, kütust kui ehitusmaterjali. Igati sobiva nimega Kanepi vallas tutvustatakse tööstusliku kanepi kasvatamist ja kasulikke omadusi. Lisaks saab seigelda juba legendaarseks saanud kanepilabürindis, nutiorienteeruda kohalike vaatamisväärsuste juurde ning kuulata kontserti. Kohalike noorte algatusest kasvab 2024. aastaks välja rahvusvaheliste mõõtmetega üritus!

Elamus

2023. aasta sügisel korraldame koos Tartu Maailmaülikooliga eelsündmuse kohalikule kogukonnale. Juttu tuleb kanepikasvatusest Eestis, Kanepi kohanime etümoloogiast ning piirkonna sümboolikast.

2024. aasta suvel ootame kõiki huvilisi kahepäevasele kanepifestivalile! Kanepikonverentsil arutavad teadlased, ettevõtjad ja teised huvilised kanepi rolli üle põllu- ja pärandkultuuris. Samuti räägitakse kanepikasvatuse keskkonnahoidlikkusest ja piirangutest. Tööstusliku kanepi kasvatamine ja väärindamine on maailmas tõusev trend – miks mitte ka (Lõuna-)Eestis?

Koostöös partneritega Eestist ja välismaalt toome külastajateni ka mitmekesise meelelahutusprogrammi. Kuidas oleks mekkida kanepiteed, valmistada looduskosmeetikat või kasvatada endale ruutmeeter kanepit? Lisaks kutsume huvilisi ekslema kanepilabürindis (mis on kasvatatud Eesti oma esimesest kanepiseemnesordist!), avastama seiklusmängu käigus kohalikke põnevaid paiku ning nautima Kanepi noorte korraldatud kontserti.

Mõju

Festival suurendab kohaliku kogukonna ja eri valdkondade koostööd ning edendab ettevõtlust, turismi ja kultuurielu. Ka saavad külastajad teadlikumaks tööstusliku kanepi kasvatamisest ja kasulikest omadustest.

Põllule niidetud kanepileht.