Skip to main content

Kaja Pae, Sirla ja Darran Anderson arutlevad visioonipäeval Lõuna-Eesti tulevikulinnadest

9. mail toimuva visioonipäeva Tulevikku Põgenemise Tuba aruteluprogrammi kuulub ka paneeldiskussioon, milles osalevad Tartu visionäärid eri eluvaldkondadest - Darran Anderson, Sirla ja Kaja Pae.

18. apr. Kalle Paas

Paneeli eesmärgiks on arutleda, millised võiksid olla tulevikulinnad ja elukooslused Lõuna-Eestis kui Euroopas.

Darran Anderson on iiri päritolu kirjanik, kultuurikriitik, esseist ja väljamõeldud linnade uurija. Darran on tänavu maist juunini Tartu kui UNESCO kirjanduslinna kirjanik-resident.

Sirlat on nimetatud Tartu tänavakunsti emaks. Ta on ellu kutsunud ainulaadse rahvusvahelise tänavakunstifestivali Stencibility. Samuti töötab ta Tartust Silicon Valleysse jõudnud SprayPrinteri tiimis inspiratsioonijuhina.

Kaja Pae on füüsik ja arhitekt. Ta on Tartu Ülikooli füüsikainstituudi teadur ning Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise õppejõud. Lisaks sellele on ta arhitektuuriajakirja Maja peatoimetaja ning noorte teaduse populariseerimise saate Rakett69 kohtunik.

Tartu ja Lõuna-Eesti selle aasta kõige olulisem visioonipäev Tulevikku Põgenemise Tuba toimub 9. mail Eesti Rahva Muuseumis. Sündmusel arutatakse piirkonna tuleviku ja Tartu 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise üle.