Liigu otse sisu juurde

Tartu 2024 startis Euroopas Stencibility tänavakunstifestivali näitusega “Hello Mister Police Officer”

Tartu 2024 sai avalöögi Euroopas. Nimelt avas tänavakunstifestival Stencibility 4. juunil Berliinis Neurotitan galeriis näituse „Hello Mister Police Officer”.

Kleepsudega kaetud kaubik kahe naisega.
10. juuni Kaidi-Lisa Kivisalu


Neurotitan galeriis toimuval näitusel saab kuni 25. juunini näha Kairo, Edward von Lõnguse, Stina Leegi ning Gutface´i teoseid. Väljapanek räägib Tartu kui maailma mõistes väikelinna tänavakunstikultuurist ning sellest, kuidas kunstnikud linnaruumi rikkamaks, tähenduslikumaks ja kodusemaks muudavad. Näitus vaatleb ka tänavakunsti mängu seaduse piiridega. Lisaks galeriis toimuvale näitusele joonistavad Tartu kunstnikud Berliini tänavatel, linnas tuuritab ringi kleepsubuss “SLÄP!”, toimuvad töötad ja kuraatorituurid.

Kunstnikust peakorraldaja Sirla toob esile Tartu omapära: “Tartu on juba pikalt silma paistnud aktiivse tänavakunstieluga ning pidevalt uuenevatest teostest seintel on saanud linnaruumi loomulik osa. Berliinis toimuva näitusega jagame väljapoole killukese sellest, milline on Tartu tänavakunst ning loodetavasti tulevad huvilised 2024. aastal ka ise seda kohapeale avastama.”

Tartu 2024 loovjuht Kati Ilvese kommenteerib: “Hello Mister Police Officer on Tartu 2024 esimene programmisündmus välismaal, ja oleme väga põnevil, et selleks on Tartu tänavakunst Berliinis – Euroopa tänavakunsti mekas. Suve lõpus oleme Euroopa kultuuripealinn Kaunas 2022 suvelaval, kus esinevad Anna Kaneelina ja jonas f.k.”

“Tartu 2024 programmi üks põhimõtetest on rahvusvahelisus,” lisab Tartu 2024 programmiliini Elu ja Keskkond juht Triin Pikk. Pikk toob välja varasema töö välisartistidega: “Stencibility on läbi aastate kutsunud Tartusse külla kunstnikke Euroopast. Suurepärane, et Tartu tänavakunst ja tänavakunstnikud saavad siin näituse käigus luua uusi kontakte, ammutada inspiratsiooni ja seda ise jagada. Ootame tänavakunstihuvilisi Tartusse 2024. aastal, kui toimub Stencibility suur tänavakunsti erifestival.”

Tartu on koos Lõuna-Eestiga 2024. aastal Euroopa kultuuripealinn. Euroopa kultuuripealinna korraldamine on Tartu ja Lõuna-Eesti suurim valdkondadevaheline ühisettevõtmine ja Eesti tippsündmus 2024. aastal. Kultuuripealinna korraldab tervelt veerand Eestit. Tegu on Eesti kultuuri tähistava terve aasta kestva suursündmusega.  Tartu 2024 programm jaguneb kaheks: põhiprogramm ja lisaprogramm, kuhu saavad liituda juba olemasolevad sündmused, mis räägivad Tartu 2024 väärtustega sama lugu.

 
Näitus on avatud kuni 4.–25. juunini.

Korraldaja: tänavakunstifestival Stencibility

Fotod: Carol Soovik ja Gytis Dovydaitis