Liigu otse sisu juurde

Eesti Liikumis- ja Heaolufestival

Koguperefestival seob kultuurisündmused, Elva linnaruumi ning parimad viisid tervise toetamiseks. Tule ja leia oma ellujäämise kunst!

Lugu

Elva on hea näide, kuidas loodus ja linnakeskkond omavahel suhestuvad ning kuidas linnaruumis on võimalik korraga liikuda ja puhata, looduse keskel olla ja kultuuri nautida. Liikumis- ja Heaolufestivalil paneme Elva parimad omadused tööle selle nimel, et iga külastaja leiaks sobivaima viisi oma vaimse ja füüsilise heaolu toetamiseks.

Koguperefestivalil ootab külastajaid heaolukonverents,, suurejooneline Pärnu Linnaorkestri eksperimentaalkontsert, heategevuslik tantsumaraton ja palju muud põnevat. Oodatud on kõik huvilised – sõltumata füüsilisest vormist või ettevalmistusest! Soovime näidata, et liikumise seos füüsilise ja vaimse tervisega ei piirdu ainult spordi ja teraapiaga – tervist edendada võib ka pillimäng või muu meelistegevus!

Elamus

26.-27. juulil 2024 toimub Elvas kolmandat korda tervise edendamisele suunatud ettevõtmiste sari, mis on põimitud põnevate kultuurisündmustega. Kui kahel eelneval korral keskenduti spordile ja elamustele, siis 2024. aastal pöörame tähelepanu liikumisharjumistele, vaimsele tervisele ning heaolule laiemalt ning üritus kannab nime “Eesti Liikumis- ja Heaolufestival”.

Festivali avab heaolukonverents, kus huvilised saavad terviseteemadel arutada koos oma ala asjatundjatega üle Euroopa. Maailmakuulsa Ted Talksi inspiratsioonikõnede formaati ja kodumaise arvamusfestivali arutelumudelit ühendav konverents töötatakse välja koos Tartu Maailmaülikooliga.

Sündmused on suunatud igas vanuses külastajatele ning seovad eri põlvkondi. Üheks suurimaks ühistegemiseks saab 12 tundi kestev heategevuslik Tantsumaraton, mis sobib kui valatult Euroopa parimasse spordilinna ja Tartu Maratoni finišipaika. Üritusel esitatakse programmi “Tantsud noortelt vanadele ja vanadelt noortele” käigus õpitud tantse.

Festivalilt leiab igaüks endale sobiva ellujäämise kunsti. Olgu selleks siis tööstressi maandamine, tervislik e-spordi harrastamine või loovteraapia kasutamine. Festivali kulminatsiooniks oleval Pärnu Linnaorkestri eksperimentaalkontserdil saavad pealtvaatajad aimu, milline füüsiline koormus on muusikutel esinemise ajal – tervist võib toetada ka kultuuritrenniga!

Festivali üheks eesmärgiks on tagada võimalikult hea ligipääs kõigile külastajatele. Näiteks kasutame kirjeldustõlkeid ning teeme koostööd Puuetega Inimeste Kojaga, et soovijatele oleks võimaldatud viipekeeletõlgid. Koos Eesti Loovterapeutide Ühinguga tutvustame erinevaid loovteraapiaid ning Elva Perekeskusega õpetame märkama abivajajat ning otsima abi.

Mõju

Mõtestame aktiivset elustiili osana aktiivsest kultuuritegevusest ning pöörame tähelepanu vaimsele ja füüsilisele heaolule, et Lõuna-Eestis ja kogu Euroopas elaksid inimesed, kes oskavad end ise paremini aidata. Kombineerime vaimse ja füüsilise tervise ja loovmeetodite parimaid näiteid, samuti erinevate põlvkondade teadmisi. Samuti kasutame oskuslikult ära Elva linnaruumi ja lähiümbruse looduse võimalusi.