Liigu otse sisu juurde

Graz School of Participation kutsub Tartu ja Lõuna-Eesti kunstnikke ja antropolooge kandideerima kursusele

Grazi Kunstilabor ja kollektiiv Walk the Plank kutsuvad kogukonna kunsti ja antropoloogia huvilisi osalema School of Participation kursusel, mis toimub 1.–8. augustini Austrias.

16. juuni Kaidi-Lisa Kivisalu


Foto: School of Participation 

Koolitus pakub osalejatele võimalust kohtuda teiste Euroopa loovate praktikutega ja avastada kogukonna kunsti strateegiaid ning meetodeid. Viimaste aastakümnete tugevad sotsiaalsed, majanduslikud ja kultuurilised muutused on algatanud debati linnaruumi teemal. Käesolev kursus võtab lähtepunktiks linnaruumi kujundamise ja ühiskondliku kasutuse mõtestamise. Kursusel osalejal on ainulaadne võimalus Austrias, Grazis ühe nädala vältel uurida kunstide abil linnade arengut, gentrifikatsiooni, kooselu, sotsiaalset segregatsiooni ja ümberasustamist.  

Grazis toimuvas School of Participation kursusel osaleb kokku 25 praktikut üle Euroopa, neist kaks Eestist. Kandideerima on oodatud kõik, kes on huvitatud koostöölpõhinevatest kunstilistest protsessidest.

Triin Pikk Elu ja Keskkond programmiliini juht ning School of Participation projekti koordinaator: “Ootame avaldusi nii kunstnikelt, õpetajatelt, teadlastelt, üliõpilastelt, aktivistidelt, vabatahtlikelt. Kõigilt, kes on huvitatud koostööl põhinevatest kunstilistest protsessidest.”

Kui Grazi reisimine pole võimalik, alustatakse veebitöötubasid varem, 2021. aasta juulis.

Kuidas kandideerida?

Kandideerimiseks saada inglise keeles CV ja lühike enesetutvustus, mille vormi leiad siit.

Tähtaeg: 26. juuni 2021

Kontaktisik ja kandideerimine: Triin Pikk, [email protected], +372 5340 7118

Kirja pealkirjaks märgi “Osalemine School of Participation koolitusel Graz”.

Lähtudes School of Participation kursuse teemast, koosneb koolitus erinevate tehnikatega töötubadest. Kandidaatidel palume valida maksimaalselt kaks järgmistest huvidest ja lisada need kirja:

  • fotograafia ja video

  • lavastatud fotograafia ja sotsiaalajaloolised teemad

  • helimaastikud (linna helid, hääled ja helitöötlus)

  • kostüüm ja lavakujundus

  • tekst, dramaturgia, performance

Tartu 2024 rahastab kahte huvilist Tartust või Lõuna-Eestist.