Liigu otse sisu juurde

Extended noored õppisid, kuidas sündmuse programmi planeerida

17. detsembril toimus Tartu 2024 noorteprogrammi Extended teise lennu kolmas kohtumine. Seekord uurisid noored, kuidas koostada oma sündmuse programmi. Kohtumisest võttis osa Laura Lõoväli, kes jagas oma mõtteid koolituspäevast.

02. jaan. Kaidi-Lisa Kivisalu


Fotod:

Helis Keero ja Mattias Tiik

Kolmandaks missiooniks anti meile ülesanne korraldada ise jõuluprogramm, mis andis meile esimese koostöökogemuse. Kohtumisel oli kaks eesmärki: õppimine ja ühiselt jõulumeeleolu nautimine. Kui ma laupäeval kontorisse astusin, oli juba tunda mõnusat jõulumeeleolu. Igal pool olid üleval ilusad kaunistused ning kõigil olid seljas jõuluteemalised riided.

Alustasime päeva arutades teemal “Kuidas luua programm, mis oleks uudne ja huvitav” ning peale seda toimus workshop “Kuidas oma sündmuse programmi planeerida”. Nendest teemadest jäi mul meelde, kui oluline on omada häid suhteid oma koostööpartneritega ning kuidas tuleks nendega suhelda. Oluliseks punktiks kujunes ka programmile hea ajakava loomine. Ürituse osalejatel ei tohiks hakata igav, neile peab jätkuma nii tegevust kui piisavalt vaba aega puhkamiseks. Räägiti ka reklaamiga varakult alustamisest ja sellest, et oma kohustusi ei saa viimasele minutile jätta.

Töötoale järgnes väike piparkoogipaus, mille käigus andsime piparkookidele uue ja kauni välimuse. Pärast küpsetiste kaunistamist toimus Jõulukahoot, kus saime kõik koos võistelda jõulu teadmistes ja nii mõnegi uue fakti pühade kohta kõrva taha panna. Päeva lõpetuseks mängisime erinevaid mänge ning suundusime Reval Cafe’sse ühisele lõunasöögile.

Päev kulges väga mõnusalt. Ma arvan, et teine lend sai kohtumise korraldamisega väga hästi hakkama. Koostöö sujus, omavaheline suhtlus oli kiire ning kõikidele muredele leiti lahendus. Probleemiks avaldus väike ajapuudus, kuna korraldamisega oleks võinud varem pihta hakata, aga see-eest oli programm hästi kokku pandud ja päev oli toredate tegevustega sisustatud.