Liigu otse sisu juurde

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 saab elektriautod

Kolmapäeval, 11. mail saab Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 tiim nelja elektrisõiduki võrra rikkamaks. Kultuuripealinn sõlmib esimese ametliku partnerlusleppe Topautoga, mis avab Ilmatsalu tänaval laiendatud salongi.

06. mai Kaidi-Lisa Kivisalu

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 juhatuse liikme Kuldar Leisi sõnul on keskkonnahoidlike sündmuste korraldamiseks oluline teha transpordi puhul kestlikke valikuid. “Kultuuripealinna esimene ametlik partner on igas mõttes märgiline. Me oleme võtnud üheks oma suurimaks eesmärgiks ellu viia maksimaalselt keskkonnahoidlik programm ning selle saavutamiseks on vaieldamatu võtmekoht transpordil ja logistikal. Alates tänasest läbivad meie produtsendid tuhandeid kultuurikorralduslikke kilomeetreid vaid elektrilistel Citroëni mudelitel ning seda tänu meie ametlikule autopartnerile Topauto.”

Topauto Tartu juhataja Enn Poola ütles, et ettevõte on sporti ja kultuuri toetanud pikalt ning seetõttu on Topauto jaoks igati loomulik, et koostööd alustatakse ülejärgmisel aastal Eesti ühe tähtsama kultuurisündmuse Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 meeskonnaga.

“Automüüjatena näeme, et inimeste huvi keskkonda hoidva liikumise järele on aina suurem, üha enam tuntakse huvi nii elektrisõidukite kui ka hübriidmootoritega autode vastu ning seetõttu omame Eesti üht parimat valikut keskkonnasäästlikest autodest. Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 roheline mõtteviis on meile südamelähedane ning täiselektriliste autode üleandmine sobib hästi ka meie vaadetega,” ütles Poola.

Topauto ja kaubamärk Citroën on alates mai 2022 kuni märts 2025 Tartu 2024 ametlik partner. Koostöö raames saab kultuuripealinn oma kasutusse 100% elektrilise Citroën ë-SpaceTourer bussi kultuurisündmuste korraldamiseks ning lisaks kolm elektrilist sõidukit.

Sel aastal korraldab Tartu 2024 Tartus ja Lõuna-Eestis üle 50 sündmuse. Suuremate sündmuste puhul tagab Topauto külaliste vastuvõtmiseks ja sõidutamiseks elektrilised lisasõidukid.

Topauto tegutseb Eesti autoturul aastast 1994 ning müüb Hyundai, SEATi, CUPRA, Suzuki, Isuzu, Citroëni ja SsangYongi sõidukeid. Ettevõte toetab regulaarselt kultuuri ja sporti.