Liigu otse sisu juurde

Euroopa kultuuripealinn tähistab mitmekesisust ja võrdsust

Juunis tähistab Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 koos maailmaga LGBT+ inimeste õiguste kuud, et seista mitmekesisuse ja võrdsuse eest.

Tartu 2024 maamärk Raeplatsil.
08. juuni Marili Vihmann

Inimõiguste eest seismine on Euroopa identiteedi lahutamatu osa. Võrdne kohtlemine on kultuuripealinnale Euroopa väärtuste kandjana kriitilise tähtsusega.

See tähendab, et ka Tartu 2024 loovkontseptsioon Ellujäämise Kunstid avab mitmekesisuse ja võrdsusega seotud teemasid, et toetada vähemusi eri valdkondades.

Ühtlasi on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmis mitmed LGBT+ kogukonnaga koos loodud projektid, mis algatavad arutelusid erineva seksuaalse ja sooidentiteediga inimeste õiguste kaitsmiseks. 

Seisame õiglase ja turvalise Eesti ja Euroopa eest. Austame ennast, teisi ja meid ümbritsevat keskkonda ning arvestame kõigi vajaduste ja heaoluga.

Lisaks osaleb Tartu 2024 Tallinnas Baltic Pride 2023 rongkäigus ja pidustustel, et tähistada ühiskondlikku mitmekesisust ja seista solidaarselt võrdsuse eest.

Euroopa kulutuuripealinna alustala on valdkonnaülesus. Tartu 2024 valmiv programm on väga mahukas ja mitmekesine, millest leiavad elamusi erinevate huvidega inimesed.

Tartu 2024 avalikustab kogu Euroopa kultuuripealinna programmi 19. oktoobril 2023. Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 saab avalöögi 26. jaanuaril 2024.