Liigu otse sisu juurde

Euroopa kultuuripealinn Oulu 2026 otsib kultuuriprogrammi loojaid

Soome linn Oulu koos 32 Põhja-Soome omavalitsusega kannab 2026. aastal Euroopa kultuuripealinna tiitlit. See aasta pakub kõigile inspireerivaid, mitmekülgseid ja ainulaadseid kultuurielamusi, mida loovad tuhanded inimesed üle kogu maailma. 6. septembril kell 14.00 (EEST) toimub Zoomis infoseminar, mis avab lähemalt Oulu2026 programmi taotlusvooru protsessi ja kriteeriumeid. Lisainfotunnid toimuvad oktoobris ja novembris.

01. sept. Kaidi-Lisa Kivisalu


Euroopa kultuuripealinnade keskmes on koostöö Euroopa riikide ja kultuuritegijate vahel. Tugeva ja pideva koostöö tagamiseks rahvusvaheliste partneritega julgustab Oulu2026 taotlejaid lisama oma ettepanekutesse Euroopa mõõdet.

Oulu2026 eesmärk on saavutada püsiv “kliimamuutus” kultuuris ja arendada seda kolme programmiliini kaudu: Wild City, Cool Contrasts and Brave Hinterland.

Samu Forsblom, Oulu2026 programmidirektor soovitab taotlejatel eelnevalt tutvuda Euroopa kultuuripealinna taotlusraamatu ja põhiteemadega. „Otsime ainulaadseid projekte, millel on pikaajaline mõju. Kunsti ja tehnoloogia ühendamine ning selle käigus loodud ainulaadsed kunstikogemused pakuvad meile erilist huvi. Kaasrahastatakse ka projekte, mis toimuvad Oulu2026 piirkonnas,“ ütles Forsblom.

Ettepanekuid saab esitada 3. oktoobrist 9. detsembrini aadressil 

oulu2026.eu/opencall.

Registreeri veebiseminarile siin.

Küsimuste korral võta ühendust: [email protected]