Liigu otse sisu juurde

Tartu 2024 esitleb: Estonian Fashion Festival

Maailma parandamine on moes! Rohelisemat mõtteviisi edendav festival tutvustab jätkusuutlikku moodi läbi etenduste, showroomi, seminari, koolituste ja töötubade.

Lugu

Kas sa tahaksid olla teadlikum moetarbija? Või oled sa säästlikumaid lahendusi otsiv moelooja? Kaasav ja hariv moefestival räägib keskkonnahoidlikust ning innovaatilisest disainist just sulle sobivas võtmes!

Festivali keskmes on kolm moeetendust, kus tutvustatakse Eesti disaini ning antakse hoogu alustavatele kodumaistele jätkusuutlikult tegutsevatele moeloojatele. Lisaprogramm “Tartu 2024 esitleb: Estonian Fashion Festival” kutsub disainereid koolituma jätkusuutliku moe alal. Laiemale huviliste ringile toimuvad seminarid, näitus ja showroom.

Festivali eesmärk on tõsta moeloojate ja -tarbijate teadlikkust moetööstuse mõjudest. Ent veelgi enam soovime pakkuda head nõu ja inspiratsiooni – igaüks saab oma valikutega maailma muuta!

Elamus

2023.-2024. aastal toimub koolitusprogramm festivali moeetendustel kaasa löövatele disaineritele. Räägime moetööstuse keskkonnamõjudest ning tutvustame kestlikke lahendusi, näiteks tekstiilijäätmete väärindamist. Osalema on oodatud nii alustavad kui kogenud moeloojad.

2024. aastal saavad külastajad osa erinevatest moesündmustest. Aeglase ja jätkusuutliku moe seminar toob kokku disainerid, tootjad ja tarbijad. Kuulata saab kohalikke ja rahvusvahelisi eksperte, rääkida kaasa rohelisemate lahenduste leidmisel ning, õppida taaskasutusnippe.

Festival keskmes on kolm põnevat moeetendust: Mood-Performance-Tants, OmaMood ja Antoniuse Moeetendus – kus tutvustatakse jätkusuutlike Eesti disainerite loomingut. Peale etendusi saab disaineritega suhelda ja soetada keskkonnahoidlike disainerite tooteid. Moeetendusel üles astuvate disainerite töid ja kollektsioonide sünnilugusid jagatakse 2024. aastal toimuval näitusel.

Soovime, et keskkonnast hoolivad moesõbrad leiaksid hõlpsalt üles kestlikult tegutsevad disainerid, et teadlikumaid moevalikud oleks mugavam teha. Selleks luuakse Eesti disainerite andmebaas, mis koondab infot jätkusuutlike disainerite kohta.

Mõju

Mood muutub vastavalt ajale ja kommetele: nüüd on käes maailmaparandamise aeg. Tõstes moetootjate ja tarbijate teadlikkust aitame pikendada rõivaste eluiga ning vähendada vajadust tekstiili ümbertöötlemiseks. Festivali eesmärk on anda hoogu Eesti jätkusuutlikele moeloojatele ning saada Põhja- ja Baltimaades tuntuks kui mitmekesine keskkonnahoidlik moeüritus, millel on tugev jätkusuutlik identiteet.

Modell moelaval.