Liigu otse sisu juurde

Eesti vanim puhkpilliorkester tähistab oma 185. aastapäeva

30. märtsil 2024 kell 16.00 toimub Eesti Rahva Muuseumi silla-alal Väägvere Pasunakoori 185. aastapäeva kontsert. See märgiline sündmus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Foto: Tiit Hellenurm
27. märts

Väägvere Pasunakoorile, mida juhatab Kersti Perandi, tulevad külla lähimad maapiirkondade orkestrid – Torma puhkpilliorkester (dirigent Kristi Talistu) ja Pühajärve-Rõngu puhkpilliorkester (dirigent Arno Anton). Kontserdile annab rahvusvahelise mõõtme orkester “Pociems” Lätist (dirigent Dainis Tarasovs). Orkestrite ühismängu juhatavad lisaks nimetatud dirigentidele Bert Langeler ja Riivo Jõgi – üle-eestiliselt tunnustatud dirigendid, kes ka laulupidudel orkestreid juhatanud.

Väägvere Pasunakoori dirigendi Kersti Perandi sõnul tuleb kontserdikava mitmekesine ning pakub kõigile teatud määral äratundmisrõõmu. “Eesti vanima puhkpilliorkestrina tunneme vastutust ja kohustust mängida eelkõige eesti muusikat. Äratame ellu mõned unustusehõlma vajunud puhkpillimuusika pärlid, esitame nii klassikalisi teoseid kui ka meeleolukamat muusikat, mis publikul jala tatsuma paneb. (Puhkpilliorkestri “Pociems” esituses kõlab kontserdil läti heliloojate muusika.)”

Väägvere Pasunakoor on Eesti vanim puhkpilliorkester, mis asutati 1839. aastal. Läbi aegade on andnud see kollektiiv oma panuse kogukonna tegevustesse, olles samas Eesti kultuuriajaloo üks oluline osa. Orkester koondab koos musitseerima mitme põlvkonna muusikahuvilisi.

Orkestri tegevust korraldab MTÜ Väägvere Pasunakoor, mis asutati 2019. a. Pasunakoori tegemistest saab ülevaate Facebooki lehelt: https://www.facebook.com/Vaagverepasunakoor/