Liigu otse sisu juurde

EESTI KUNSTI MAAILMANIMI KRIS LEMSALU JA TEMA SÜRR MAAILM

Kris Lemsalu on hetkel maailmas ilmselt kõige nähtavam Eesti kunstik. Tema näituste, perfomance'te ja reisitrajektoorid ulatuvad New Yorgis Viinini, Berliinist Mexico Citysse. Eestit ka maailma kõige olulisemal kunstiüritusel - Veneetsia bienaalil esindanud Lemsalu iga ülesastumine kodupubliku ees on sündmus.

Kris Lemsalu on kahtlemata üks nähtavamaid Eesti kunstnikke maailmas.
02. apr. Neeme Raud

Euroopa kultuuripealinn Tartu  2024 raames ülikoolilinnas just avatud näitus annab Lemsalule meie kunstimaastiku praeguasja nähtavama sürrealisti tiitli.

Sürreaalne on maailm, mida ta oma kunstis loob, peeldab ja näitab, tõepoolest. Kõige keskmes, samuti kunstiteosena, seisab Lemsalu aga ise – praegu tegelasena, kelle nimi on Donatella.

Neeme Raud püüdis sellest maailmast mingisugustki aimu saada.

VAATA VIDEOT SIIT

Kultuuripealinnast

Tartu on koos Lõuna-Eestiga tänavu Euroopa kultuuripralinn. Tartlased tähistavad Euroopaga saja aasta möödumist sürrealistliku kirjandus- ja kunstivoolu sünnist mastaapse näitusesarjaga. Kokku on Tartus kultuuriaasta vältel võimalik külastada koguni nelja sürrealismiteemalist näitust.

Euroopa kultuuripealinna tiitel on 2024. aastal Eesti tippsündmus. Korraldajad toovad igas vanuses inimesteni üle 1000 eriilmelise sündmuse. Terve aasta Tartus ja Lõuna-Eestis vältav programm jutustab ellujäämise kunstide lugu – need on teadmised, oskused ja väärtused, mis aitavad inimestel tulevikus paremini elada. Ühtse kogukonnana soovib Tartu neid teadmisi jagada ning samal ajal teistelt juurde õppida. Eesmärk on luua kultuurist kantud parema homne.