Liigu otse sisu juurde

Eesti Draamateatris algasid lavastuse „Rahamaa” proovid.

Lavastuse aines põhineb Eesti pangandust raputanud rahapesuskandaalidel.

Foto: pilt „Rahamaa” proovisaalist, foto autor on Andra Seepter.
02. apr.

Loo keskmes on Tartust Annelinnast pärit noormees, kes satub tutvuste kaudu tööle pealinna panga välispanganduse osakonda. Osakonna põhiklientideks kujunevad idabloki oligarhid. Äri läheb väga hästi, Skandinaavia panga filiaali teenus on kindel nagu „šveitsarskaja”, salajane nagu „ofšornaja” ja lähedane nagu „peterburskaja”. Lõpuks on kliente nii palju ja käive nii suur, et kõigiga ei jõua enam viina juua, aga peab. Peategelane seikleb Euroopa parimates suusakuurortides ja Venemaa avarustes. Saab osa oligarhide lahkusest ja julmusest, prostituutidest ja turvameestest. See on tumeda huumoriga vürtsitatud lugu, kus sularaha ei tassita portfellis, vaid ratastega reisikohvrites.

Lavastus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Teksti autor Mehis Pihla, lavastaja Hendrik Toompere jr, kunstnik Kristjan Suits, valguskunstnik Priidu Adlas, helilooja Maria Faust, helikujundaja Lauri Kaldoja.

Osades: Tõnis Niinemets, Viire Valdma, Gert Raudsep, Markus Luik, Karmo Nigula, Inga Salurand, Nikolai Bentsler, Märten Metsaviir, Taavi Teplenkov, Christopher Rajaveer, Hanna Jaanovits (EMTA lavakunstikool), Helena Lotman, Kersti Heinloo, Raimo Pass.

Bänd: Maria Faust (Taani/Eesti) – saksofon/kapellmeister, Mads Hyhne (Taani) – tromboon, Oscar Andreas Haug (Norra) – trompet, Toomas Oskar Kahur (Eesti) – tuuba, Ahto Abner (Eesti) – löökpillid.

Lavastusega antakse vaid 11 etendust 2024. aasta juunikuus Tartus, esietendus 6. juunil 2024 Kammivabriku tehasehoones (Teguri 28a, Tartu).