Skip to main content

Ellujäämise Kunstide Dokprogramm

Eesti ja maailma režissööride koostöös valmivad Lõuna-Eesti mitmekesisust ja ainulaadsust tutvustavad lühidokumentaalid.

Lugu

Eestis on maailma kontekstis palju erakordset – ellujäämise kunstnikud linnades ja metsades, kihav teadus limaseentest tähistaevani, kohalike kalurite isetehtud karakatid, igavad mittekohad ning ellu põnevust toovad paigad ja kogukonnad.

Just meie eripärasid püüavadki tabada rahvusvahelised ja Eesti dokumentalistid, kes loovad ühise Tartu 2024 filmikasetti “Ellujäämise kunstid”. Lisaks jagavad nimekad autorid oma teadmisi siinse filmikogukonna ja noorte kinosõpradega.

Elamus

Raamist väljas filmielamus jõuab lähemate ja kaugemate vaatajateni aastal 2024 – kinodes üle Eesti, televiisori vahendusel või hoopis Euroopa mainekatel filmifestivalidel. See on ühtaegu tipptasemel kunstielamus ning aus ja tundlik vaade siinsetele ellujäämise viisidele – kummardus Lõuna-Eesti inimestele, paikadele ja kultuurile.

Juba toimunud meistriklassides ja töötubades said mõtteid vahetada rahvusvaheliste filmitegijatega nii kohalikud filmitegijad kui noored Lõuna-Eesti filmifännid. Koostööst kujunes elamus, kus protsess oli sama oluline kui tulemus!

Mõju

Valmivad ekraanilood pakuvad ainulaadse ülevaate Lõuna-Eesti erinevatest tahkudest nii siinsele kui välismaisele publikule. Koostöö välismaiste kolleegidega rikastab kohalikku filmimaastikku ning inspireerib ka tulevasi filmitegijaid.

Inimesed vaatavad vabaõhukinos filmi.