Liigu otse sisu juurde

Ellujäämise Kunstide Dokprogramm

Lõuna on eriline. Lõuna on metsik. Lõuna on täis ellujäämise kunstnikke

Ellujäämise Kunstide Dokprogrammi filmikogumik “Metsik lõuna” esitleb kaheksat lugu Tartust ja Lõuna-Eestist. Kaheksa autori seas on filmiloojaid, kelle juured on sügaval Lõuna-Eestis kui neid, kes vaatasid seda piirkonda täiesti värske pilguga. Need on lood ellujäämise kunstidest – selles metsikult lummavas piirkonnas.

Lugu

Eestis on maailma kontekstis palju erakordset – ellujäämise kunstnikud linnades ja metsades, kihav teadus limaseentest tähistaevani, kohalike kalurite isetehtud karakatid, igavad mittekohad ning ellu põnevust toovad paigad ja kogukonnad.

Meie eripärasid tabasid rahvusvahelised ja Eesti filmitegijad, kelle lühifilmid jõuavad vaatajateni kogumikuna “Metsik lõuna” 2024 kevadel.

Elamus

Raamist väljas filmielamus jõuab lähemate ja kaugemate vaatajateni aastal 2024 – kinodes üle Eesti, televiisori vahendusel või hoopis Euroopa mainekatel filmifestivalidel. See on ühtaegu tipptasemel kunstielamus ning aus ja tundlik vaade siinsetele ellujäämise viisidele – kummardus Lõuna-Eesti inimestele, paikadele ja kultuurile.

Juba toimunud meistriklassides ja töötubades said mõtteid vahetada rahvusvaheliste filmitegijatega nii kohalikud filmitegijad kui noored Lõuna-Eesti filmifännid. Koostööst kujunes elamus, kus protsess oli sama oluline kui tulemus!

Mõju

Valmivad ekraanilood pakuvad ainulaadse ülevaate Lõuna-Eesti erinevatest tahkudest nii siinsele kui välismaisele publikule. Koostöö välismaiste kolleegidega rikastab kohalikku filmimaastikku ning inspireerib ka tulevasi filmitegijaid.