Liigu otse sisu juurde

Delfi toimetus kolib nädalaks kultuuripealinna

Delfi toimetus seab end juulis nädalaks sisse Tartus. Delfi peatoimetaja Urmo Soonvaldi sõnul on selleks kaks põhjust: tutvustada Delfi sisu ulatust tartlastele ja tõsta nii Tartu kui ka Lõuna-Eesti rohkem fookusse.

two happy girls having their picture taken in a pink heart shaped frame.
"Suudleva Tartu" külalised lustisid Delfi maamärgiga. Autor: Maanus Kullamaa
25. juuni

„Tartu on meie elus liiga episoodiliselt, ta koht, roll, inimesed ja panus on palju suurem, kui Eesti ajakirjandus, pisukeste eranditega, suudab peegeldada,“ selgitab Soonvald.

„Tahame vähemalt Delfi Meedia väljaannetes seda ebaõiglast olukorda parandada. Läheme Tartusse ja tutvustame ennast neile, kes meie sisu ulatust, sügavust ja mahtu veel ei tea. Aga paneme kõrva vastu ka Tartu linna, inimesi ja tegevusi, et neist üle Eesti rääkida. Tuleme, et luua veel tugevamad suhted Tartu kui kultuuri-, tasakaalu-, haridus- ja soojuse pealinnaga.“

Delfi programm on kirju ja sisaldab üksjagu Tartu erisisu. Näiteks igal tööpäeval ilmuv Delfi „Tartu erisaade“ lahkab koos Delfi peatoimetaja Urmo Soonvaldi ja külalistega üht Tartu küsimust, mis huvitab kogu Eestit.

Delfi nädal langeb kokku paljude Tartu 2024 suursündmustega: Genialistide kontsert, Autovabaduse puiestee avamine, Bryan Adamsi kontsert ja Lõuna-Eesti ralli. Seega ollakse Tartus ajal, kui linn on täis elu, inimesi ja põnevaid sündmusi.

Vaata programmi täpsemalt SIIT.

Esmaspäev, 1. juuli

 • 9.00 Delfi TARTU erisaade. Delfi toimetus annab ülevaate Tartu plaanidest, uudistest, saatejuht: Ester Vaitmaa

Teisipäev, 2. juuli

 • 9.00 Delfi TARTU erisaade. Delfi toimetus annab ülevaate Tartu plaanidest, uudistest, saatejuht: Ester Vaitmaa

Delfi Tasku podcast’ide live

 • Kl 11 „Mehed ei nuta“. Asukoht: Tartu Raekojaplatsi lava
  Tarmo Paju, Peep Pahv ja Jaan Martinson räägivad spordist ausalt, otsekoheselt ja ilustamata!
 • Kl 12.30 „Vilja küsib“. Asukoht: Tartu Raekojaplatsi lava
  Vilja Kiisler ja saatekülaline Urmas Klaas.
 • Kl 14 „Perejakodu podcast. Asukoht: Loore Sports Bar (Raatuse 2)
  Külas Merlin Miido (Homeinestonia) pere, et rääkida tema poja Harri rallikrossi sõitmisest. Saatejuht Ida Isabel Kert
 • Kl 15 Kroonika „Tähetund“. Kroonika „Tähetund’’ keskendub igas saates ühele tuntud persoonile, kelle tegemised on aastate jooksul silma paistnud ning kes jagab selles tähesäras oma suurimaid võite ja katsumusi. Saatejuht on Kerli Kivistu.
 • Kl 16 Eesti Naine Suhtejutud. Asukoht: Loore Sports Bar (Raatuse 2)
  Eesti Naise podcast „Suhtejutud“ on saade, mille teemaks on romantika ja see, kuidas olla paarisuhete alal edukas. Intrigeerivatel teemadel arutlevad ajakirja Eesti Naine peatoimetaja Heidit Kaio ja Mihkel Tepp.
 • Kl 17 „Päevakord“. Asukoht: Loore Sports Bar (Raatuse 2)
  „Päevakord“ on tasakaalukas arvamussaade – vajaduse korral kiidetakse Reformierakonda ja laidetakse Keskerakonda ning vastupidi. Sest kunagi ei ole keegi piiritult hea ega jäägitult halb. Greete Lehepuu ja Urmas Jaagant Eesti Ekspressist ning Hindrek Riikoja Maalehest on Eesti elu kõigis tahkudes iga päev küünarnukkideni sees, räägivad inimestega ning teavad, miks on asjad just nii läinud või kuidas minema hakkavad. Sestap võetaksegi igal reedel kokku olulisemad juba juhtunud asjad ja vaadatakse alati ette ka järgmisse nädalasse. Sest me kõik väärime teadmist, miks asjad on just nii ja kuidas saaks paremini.
 • Kl 18 „Suhtejutud“. Asukoht: Loore Sports Bar (Raatuse 2)
  Eesti Naise „Suhtejutud“ on saade romantikast ja sellest, kuidas olla paarisuhtes edukas. Intrigeerivatel teemadel arutlevad ajakirja Eesti Naine peatoimetaja Heidit Kaio ja Mihkel Tepp.

Kolmapäev, 3. juuli

 • 9.00 Delfi TARTU erisaade.
  Delfi toimetus annab ülevaate Tartu plaanidest, uudistest, saatejuht: Ester Vaitmaa
 • 17.00 Tervis Pluss x Seiklushunt orienteerumispäevak!
  Asukoht: Tartu Raekojaplatsi lava
  Ära jäta võimalust kasutamata ja tule avasta Tartut koos Tervis Plussi ja Seiklushundiga! See on suurepärane võimalus veeta aktiivne päev värskes õhus, õppida tundma Tartut uuel ja põneval moel ning kohtuda teiste orienteerumishuvilistega.
 • 17.00 Laval on vaba sõna TARTU eri 
  Asukoht: Tartu Raekojaplatsi lava
  Sulev Vedler, Tarmo Vahter, Bianca Mikovitš, Andrei Šumanov

  Me räägime lugusid iseendast. Meil pole kohustust hoida või kanda ametlikku rolli või maski. Vaatame sulle otsa ja räägime lugusid, mida keegi pole varem nii ulatuslikult ja sügavalt avanud. Kõik lood on isiklikud, vähemalt suures osas. Samas on kõik lood seotud ka tööga, vähemalt mingis osas. Sest selline ongi meie elu, kus emotsionaalne valmisolek saadab igat sammu ja hingetõmmet.
 • 18.00 Intervjuu Kristen Michaliga. Rahva ees on järgmine peaminister!
  Asukoht: Tartu Raekojaplatsi lava. Intervjueerivad Kärt Anvelt jaa Herman Kelomees. Tule kuula kohapeal või vaata otseülekannet: delfi.ee
 • 18.00 Maalehe mälumänguturniir 
  Asukoht: Drinkgeld (Ülikooli 20, Tartu)
  Küsimused koostab ja mälumängu viib läbi Nuti Grupp. Võistkondade registreerimine 30. juuniks aadressil [email protected]. Võistkonna maksimaalne suurus 5 liiget. Üritus tasuta. Osalejatele auhinnad nii Maalehe, Nuti Grupi kui ka Drinkgeldi poolt. Loe lähemalt.

Neljapäev, 4. juuli

 • 9.00 Delfi TARTU erisaade.
  Delfi toimetus annab ülevaate Tartu plaanidest, uudistest, saatejuht: Ester Vaitmaa
 • 16.30 Eesti Naine – lugejaga kohtumise sari 
  Asukoht: Lutsu raamatukogu
  Ajakiri Eesti Naine tähistab sel aastal 100. ilmumisaastat. Külas on ajakirja Eesti Naine toimetus – peatoimetaja Heidit Kaio ja vanemtoimetaja Liis Auväärt. Üritus on kõigile tasuta.
 • 17.00 RUS Delfi – kohtumine lugejaga
  Asukoht: Puškini koolis

Reede, 5. juuli

 • 9.00 Delfi TARTU erisaade.
  Delfi toimetus annab ülevaate Tartu plaanidest, uudistest, saatejuht: Ester Vaitmaa

Laupäev, 6. juuli

Pühapäev, 7. juuli

 • 13.00 Pere ja Kodu näomaalingud 
  Asukoht: Tartu2024 paviljon